اگر قصد طراحی و چاپ بروشور دارید برای دیدن نمونه کارها و اگاهی از تعرفه چاپ بروشور به صفحات زیر مراجعه کنید :

بروشور | طراحی بروشور | چاپ بروشور

 

چاپ افست بروشور تبلیغاتی ارزان ، تعرفه چاپ بروشور رنگی ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

بروشورچیست ؟

بروشور یک یا چندین برگ به هم پیوسته است که از رسانه های چاپی به شمار می رود و معمولاً برای اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مشتری و مخاطبان استفاده میشود و بروشورها شامل توضیحات جامع و مفصل نسبت به کالا و خدمات مورد نظر هستند .

قطع متداول بروشور ها A4  است که به صورتهای مختلف تا میخورد و صفحات آن بر روی یکدیگر تاشده و  اصطلاحاً به این صفحات کوچکتر و تاخورده روی یکدیگر لت گویند و به دو صورت متداول است .

الف :آکاردئونی شکمی یا تودلی در این حالت لتهای رو و لتهای پشت سایر لتها را در داخل خود قرار میدهند بنابراین باید ۱ الی ۲سانتی متر از سایر صفحات بزرگتر باشد.

 

انواع بروشورها :

بروشور تک برگی :این بروشورها معمولاً در یک برگ که ممکن است اندازه های مختلفی داشته باشد گاهی یک رو و گاهی دو رو چاپ میشود و به این بروشورها تک لتی گفته میشود .بروشورهای تک برگی معمولاً به ابعاد ۱۶٫۵ در ۲۴ یا ۱۴٫۵ در ۶٫۵ یا ۲۹ در ۲۱ یا ۱۱ در ۲۲ سانتی متر چاپ میشود .

بروشور دولتی :این بروشور از دو برگ )لت ( پیوسته تشکیل میشود که به آن دولتی میگویند این بروشور نیز در اندازه های مختلف چاپ میشود .

بروشور کتابی : این بروشور با بیش از ۲۱ صفحه و صحافی و دارای ته چسب و در اندازه های کوچک ومتوسط و بزرگ چاپ میشود . و معمولاً با جلد شومیزی و گلاسه پوشیده شده زیرا بعضی از آنها حتی یک بار هم مطالعه نمیشود به همین دلیل کمتر هزینه میشود . که معمولاً در لوازم خانگی و طریقه استفاده آن را به عنوان رایج ترین نوع این بروشورها در جامعه دیده میشود که طریقه راه اندازی وسیله و جزئیات هر قطعه را به طول کامل توضیح داده .

اطلاعات یک بروشور میتواند اقتصادی ، تجاری ، صنعتی ، اجتماعی ، سیاسی ، حزبی و یا فرهنگی و هنری باشد .

همچنین در تنظیم یک بروشور اعم از تک برگ ، آکاردتونی و یا دیگر اشکال خلاقانه بایستی به موضوع مخاطب ،امکانات و کاربرد آن توجه شود . زیرا اطلاعات ارائه شده در بروشورها ، کلی ،جامع و مشروح هستند که با مطالعه آنها میتوان اهداف ،روشها ، عملکرد و سمت و سوی موضوع بروشور را فهمید.

 

سایزهای مختلف رایج بروشور :

قطع جیبی (نیم رقعی) سایز ۱۰٫۵ در ۱۴٫۵

قطع جیبی (نیم وزیری) سایز ۱۲ در ۱۶٫۵

قطع کوچک تفننی

قطع رقمی ۱۴٫۵ در ۱۶٫۵

قطع وزیری ۱۶٫۵ در ۲۴

قطع خشتی (مربع) ۲۲ در ۲۲

قطغ خشتی (مستطیل) ۲۲ در ۲۴

قطع رحلی ( دورقمی) ۲۱٫۵ در ۲۹

قطع رحلی ( دو وزیری) ۲۴ در ۲۳

قطع تفننی بزرگ به تناسب قطع کتاب بایستی محاسبه شود .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *