چاپ تراکت ، طراحی تراکت ارزان ، محمد فیض ابادی ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

چاپ تراکت تبلیغاتی

تراکت تبلیغاتی چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

تراکت تبلیغاتی برگه‌ ای بصورت چاپ شده و تانشده است که برای خبر دادن به مردم برای اتفاق افتادن یک رویداد خاص و یا سمینار و یا ایده های استارتاپی و یا معرفی محصول خاص استفاده میشود.

تراکت تبلیغاتی بیان کننده خبری ساده یا پیامیست که به راحتی می توان آن را منتقل کرد.

چاپ تراکت تبلیغاتی معمولا بر روی کاغذی در سایز ۱۴٫۵ در ۲۱ انجام می شود و هزینه چاپ در این سایز بسیار پایین است. تراکت های تبلیغاتی سایز ثابتی ندارند و  میتوان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد .

معمولا تراکت های تبلیغاتی را بصورت یکرو طراحی و چاپ می شود و لی باز نسبت به سلیقه مشتری قابل دورو طراحی و چاپ شدن می باشد.

 

کاربرد تراکت های تبلیغاتی در کجاست ؟

اغلب تراکت های تبلیغاتی در مکان های پر رفت و آمد یا مکان هایی که مردم به دلیل خاصی جمع شده اند، برای تبلیغات محصولات خاص دست به دست می شوند.

تراکت های تبلیغاتی را میتوان تا زد و در پاکتی گذاشت و برای مشتریان فرستاد تا ان ها را از خبر های جدید با خبر کرد محصول خاصی  و جدید شرکت را به آن ها معرفی کرد.

تراکت تبلیغاتی هدفش جلب توجه است و با هرچه رنگی تر طراحی کردن آن و با کیفیت بودن چاپ آن میتوانیم زودتر به اهدافمان برسیم.

در بیشتر مواقع عمر تراکت های تبلغاتی کوتاه است و بیشتر در مواقعی که میخواهیم خبر رسانی در رابطه با رویدادی خاص در زمانی خاص انجام دهیم کاربرد دارند. از موارد دیگر کاربردهای تراکت های تبلیغاتی رنگی میتوان به زمانی  اشاره کرد که می خواهیم از تخفیف های فروشگاهی و یا تخفیف محصول های شرکت در زمان خاص، دیگران را مطلع کنیم .

به سبب همین موضوع که عمر تراکت های تبلیغاتی گلاسه یا تحریر کوتاه است، پیشنهاد می شود از کاغذ های با گراماژ بالا در تولید تراکت ها استفاده نکنید .

فقط در مواقعی که میخواهیم دستور کار دستگاهی را روی آن چاپ کنیم  برای بیشتر شدن عمرآن ضمانتنامه یا تراکت دستور کار دستگاه، از کاغذ های با گراماژ بالاتر استفاده می کنیم .

 

 

امروزه شاید یکی از آرزوهای مردم شده باشد که روزی بخوان ازخانه بیرون بروند و چشمشان به تراکت های تبلیغاتی که درون خانه شان انداختند نیفتد و

تراکت های تبلیغاتی از هر جهت شاید برای تبلیغ دهنده جالب باشد ولی برای کسانی که در خانه شان شاهد این تبلیغات هستند کمی ازار دهنده باشد .

اگر این تراکت ها فرقی با دیگر تبلیغات داشته باشند این فرق از جهت مورد آزار خطاب دادن مخاطب جنبه پررنگ تری خواهد داشت و اگر فرد تبلیغ دهنده بتواند

کاری کند که این جنبه آزار دهنده کمی کم رنگ تر شود میتواند بسیار تاثیر گزاری بیشتری را شاهد باشد.

شاید من که یکی از کسانی هستم که چاپ تراکت برای من به عنوان یکی از فعالیت هام مورد استفاده قرار میگیرد هیچ موقع نتوانستم به مشتریانم

توضیح بدم که این کار سودی که برای تبلیغ دهنده دارد خیلی بیشتر از ضررش برایش هست اما هنوز خیلی از مشتریان ما از نتایج آن صحبت میکنند

و میگن تاثیر بسزایی روی فروششان داشته …!!!!

این افرادی که در خیابان تراکت پخش میکنن هم هر کدام بنوعی به دنبال این هستند یا ساعتشان رو پر کنن یا تراکت هاشان را تمام کنن . خیلی دوست داشتم ازشون

بپرسم نطر مردم در مورد این تراکت هایی که به دستشان میدید چیه ؟ عکس العملشان چگونه است ؟ شما چگونه باهاشون کنار میاید و ….

با این اوصاف اگر هنوز علاقه به چاپ تراکت خودتون دارید و از این راه میخواید مشتری خودتون رو پیدا کنید شمارو بیشتر با مراحل چاپ یک تراکت آشنا میکنم امیدوارم بتونم بهتون تو این امر کمک کنم .

طراحی تراکت

طراحی تراکت بوسیله برنامه های فتوشاپ و ایلیستریتور و کورل و در سطح پایین تر با برنامه های ورد و محصولات آفیس که کار غیر اصولی هست توسط مشتریان طراحی میشود.

چاپ تراکت ، طراحی تراکت ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

سایز تراکت تبلیغاتی

چاپ تراکت های تبلیغاتی در سایزهای A4 و A5 و A6  انجام میگیرد .این سایز ها متداول هستند. امروزه از سایز های B4 و B5 هم در طراحی تراکت ها استفاده میکنند .

گراماژ تراکت های تبلیغاتی

تراکت های تبلیغاتی اغلب روی کاغذهای تحریر و گلاسه طراحی و چاپ میشوند . در چاپ کاغدهای تحریر که به دو صورت سیاه و سفید و رنگی هستند از کاغذ تحریر ۸۰ گرم استفاده میشود.

در چاپ کاغذهای گلاسه از کاغذهای گلاسه ۱۳۵ گرمی و ۱۲۰ گرمی و ۱۷۰ گرمی و در بعضی اوقات که تراکت جنبه بروشوری و کاتالوگی پیدا میکند از گلاسه ۳۰۰ گرمی با روکش سلفون استفاده میکنند.

چاپ تراکت ، طراحی تراکت ارزان ، محمد فیض ابادی ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

چاپ تراکت تبلیغاتی کلاسه و تحریر

تراکت ها به دو صورت سیاه و سفید  و رنگی چاپ میشوند :

تراکت سیاه و سفید به صورت تک رنگ و با دستگاه های رومیزی که به ریسو معروف هستند چاپ میشوند.

تراکت های رنگی هم اغلب با دستگاه های چاپ افست و بصورت شیت عمومی و شیت اختصاصی چاپ میشوند.

منطور از شیت عمومی در جاپ چیست ؟فرق شیت عمومی و شیت اختصاصی در چیست؟

منطور از شیت عمومی در چاپ ، کارهای کم تیراژ یا کارهایی که مشتری زیاد دغدغه خیلی با کیفیت درامدن کارش رو نداره کارهای چندین مشتری در یک فرم چاپی بسته میشه

و چاپ میشه .

چاپ بروشور ، طراحی بروشور تبلیغاتی ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

در این روش مشتری انتطار کیفیت خیلی بالایی از کارش رو نباید داشته باشه ولی ازیک طرف هم انتطاراتش رو این روش چاپی میتواند برطرف کند.

شیت اختصاصی به این صورت است که کار یک مشتری در یک فرم چاپ بسته و چاپ میشه و مشتری میتونه خودش مستقیما بالای سر کارش تو چاپ خونه بیاد و از نزدیک شاهد

چاپ شدن کارش با بالاترین کیفیت باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *