فاکتور کاربن لس (NCR) تک رنگ 1000 شماره 20 دسته (4 الی 5 روز کاری)فاکتور کاربن لس (NCR) چاپ چهار رنگ 1000 شماره 20 دسته (7 الی 10 روز کاری)فاکتور تحریر 80 گرمی اندونزی، برگه دوم الوان 60 گرمی ایرانی، چاپ تک رنگ 1000 شماره 20 دسته (4 الی 5 روز کاری)فاکتور تحریر 80 گرمی اندونزی، برگه دوم الوان 60 گرمی ایرانی، چاپ چهار رنگ 1000 شماره 20 دسته (7 الی 10 روز کاری)


فاکتور برگه یا سندی است که توسط فروشنده به خریدار برای ثبت خریدی با ثبت قیمت های توافق شده، می باشد. چاپ فاکتور اغلب روی کاغذهای کاربن لس و غیر کاربن لس و در سایزهای  a4 ,a5 ، b4 , b5 انجام می شود.

 

فاکتور برگه یا سندی است که توسط فروشنده به خریدار برای ثبت خریدی با ثبت قیمت های توافق شده، می باشد.

در فاکتور نام محصول خریداری شده به همراه تعداد محصول و قیمت تکی محصول و مبلغ کل محصول که ضرب تهداد محصولات و قیمت تکی آن است می باشد.

به فاکتوری که توسط فروشنده صادر می شود فاکتور فروش و فاکتوری که توسط خریدار دریافت می شود فاکتور خردی گفته می شود.

چاپ فاکتور اغلب برای خریدار صادر میگیرد که تاییدی به قیمت فروشنده باشد که با خرید محصول موافق کرده است.

چاپ فاکتور

چاپ چیست؟

ابتدایی ترین وسایلی که انسان های دوران باستان برای ضبط دانایی های خویش به کار می بردند، سنگ، لوح گلین، لوح چوبین، لوح فلزی، پاپیروس، چرم و پوست حیوانات بوده است.

چاپ به معنای انتقال هر نوع حرف، نقش و تصویر بر روی یک ماده خاص، در تیراژ بالاتر از یک عدد بطوریکه شکل و فرم انتقال یافته تغییری نکند.

چاپ تاریخی بسیار طولانی دارد. هزاران سال پیش، چینی ها و هندی ها برای چاپ روی پارچه های مختلف از قالب های چوبی حکاکی شده بهره می گرفتند.

تاریخ تحول صنعت چاپ را می توان به شش دوره بزرگ تقسیم نمود:

 پیش از تاریخ و آغاز دوران تاریخی

 دوران باستانی

 دوران چینی ها

 دوران هنری

 دوران مکانیک

 دوران فتومکانیک

 

تاریخچه چاپ در ایران

چاو(کااو)

لفظ چاپ بزعم اغلب دانشمندان لغت شناس از اصل چینی ( کااو cao)  گرفته شده و در حدود اواخر  قرن هفتم هجری به صورت (چاو) وارد زبان فارسی شده است

در زمان گیخاتو خان پادشاه مغول ایران (۶۹۰-۶۹۴ هجری(  خزانه مملکت خالی بود.

به جای زر و سیم رایج، به رسم چین پول کاغذی ( چاو ) در ایران رایج و بحران پولی و مالی رفع گردید و دستور داده شد که در هر شهر، اداره و دستگاهی برای تهیه و اشاعه چاو دائر کنند که (چاوخانه ) نامیده شد.

اوراق چاپی اولین بار در تاریخ ایران در سال ۶۹۳ هجری یعنی در حدود ۱۲۳۴ میلادی منتشر شد.

نخستین متن فارسی که در جهان چاپ شده نسخه ای از کتاب تورات است

 

تحول صنعت چاپ در ایران

امروزه در ایران نزدیک به پنج هزار چاپخانه وجود دارد که به صورت شرکت یا موسسه شخصی اداره می شوند. برخی از این چاپخانه ها کوچک هستند و کمتر از ۳ کارگر دارند.

شروع این صنعت در ایران به سال ۶۳۸ تا ۱۶۴۱ میلادی باز می گردد که در جلفای اصفهان کارگاهی به نام (باسمه خانه) با (کارخانه بصمجی) دارای حروف عربی، فارسی و لاتین ثبت شد.

در سی سال گذشته، پیشرفت های عظیم و شگفت انگیز دنیای فن آوری، صنعت چاپ را به صنعتی پویا و پیشرو تبدیل کرده و آن را به بهترین وجه ممکن از فن آوری بر مبنای رایانه بهره مند ساخته است.

 

کاغذ

شناخته شده ترین ماده چاپی کاغذ است.

کاغذ از پرمصرف ترین مواد اولیه چاپ است. تقریبا تمام کارهای چاپی با استفاده از کاغذ چاپ می شوند. کاغذ در طول تاریخ پیدایی خود تا کنون، پیوسته اصلی ترین و پایدارترین ابزار انتقال اندیشه بشری بوده است.

مصریان باستان اولین قومی بودند که از مغز نوعی نی به نام (پاپیروس)کاغذ به روایت تاریخ، ساختند.

مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان می باشند. در درجه دوم کاغذهای ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذهای ساخته شده از نیشکر قرار دارند.

بخش عمده ای از هزینه های یک سفارش چاپی مربوط به کاغذ است که در بعضی از موارد تقریبا بیش از نیمی از کل هزینه تولید را شامل می شود

 

کاغذ خودکپی (کاربن لس)

کاغذ خودکپی با پوشش مخصوصی تولید شده که می تواند رنگ آبی و یا سیاه را با آوردن فشار بر

روی آن به کاغذ زیرین منتقل کند. کاغذ کاربن لس معمولاً در چند نسخه تهیه شده که در پشت نسخه اول از کپسول های بسیار ریز رنگی برای انتقال تصویر و یا متن به صفحه زیرین استفاده می شود.

این نوع کاغذ به نام NCR نیز معروف است.

گرماژ معمول: از ۴۰ تا ۲۴۰ گرمی

.

.

فاکتور چیست ؟
کاربرد فاکتور چیست؟
انواع فاکتور کدام هستند؟
به سند یا برگه ای که فروشنده اقلام خریداری شده به مشتری را داخل آن نوشته و در ازای خرید کالا به مشتری می دهد فاکتور گفته می شود.
فاکتورها اغلب بصورت دو یا سه برگی طراحی و چاپ می شوند.

 

قیمت چاپ فاکتور رسمی

قیمت چاپ فاکتور نسبت به کاغد مصرفی و کاربن لس بودن یا نبودن و تک رنگ بودن یا چند رنگ بودن آن تعیین میشود.
فاکتورهای دو برگی برای فروشنده یک برگه می ماند و یک برگه به مشتری داده میشودو. که بیشتر در بایگانی شرکت ها و موسسات قرار میگیرد و یکی از ضروری ترین کاغذها و برگه های موجود در بایگانی هاست.
فاکتورهای سه برگی بیشتر به این صورت استفاده میگردند که یک برگه برای فروشنده باقی میماند یک برگه به مشتری داده می شود و یک برگه هم برای انبار نگهداری میشود و بایگانی میشود.
در موسسات این برگه های فاکتور نقش به سزایی در حساب و کتاب شرکت دارند و اغلب چند نفر به عنوان حساب دار مسئول رسیدگی به این فاکتورها هستند.
چاپ فاکتورهای رسمی هم یکی دیگر از انواع چاپ فاکتور هستند که برای حساب مالیات بر ارزش افزوده چاپ می شوند این فاکتورها اغلب دارای شماره اقتصادی هستند و مشخصات شرکت به ان شماره اقتصادی بستگی دارد.
فاکتورهای رسمی هم اغلب بصورت دوبرگی و سه برگی چاپ میشوند و شماره میخورند و بالای این فاکتورها سرچسب میشوند.
کی دیگر از انواع فاکتور ها جاپ فاکتور کاربن لس هست که جز چاپ فاکتور سریع و فوری محسوب میشوند شما اگر میخواید جاپ فاکتور ارزان داشته باشید اغلب از این فاکتورها استفاده نمیکنید چون قیمت بیشتری نسبت به فاکتورهای دیگر دارد چون بدون گذاشتن کاربن میان برگه های فاکتور خوده برگه ها بصورت کاربن لس هستند و یک برگه بصورت گیرنده و یک برگه بصورت دهنده موجود می باشند و چاپ میشوند.
فاکتورهای کاربن لس تگ رنگ و دورنگ وو چهار رنگ چاپ میشوند.

 

فاکتور فروش کاربن لس

فاکتور فروش کاربن لس به این صورت است که کاغذهای این فاکتر خودشان کاربن دارند و دیگرینیازی به گذاشتن کاربن در لایه لای کاغذهای این فاکتور وجود ندارد

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *