آموزش تنظیم رنگ مانیتور (کالیبره)

طراحی سایت
جی ۷
۱۳۹۴-۰۶-۲۰
مواد شیمیایی مضر در صنعت چاپ
عوامل شيميايي مضر در صنعت چاپ
۱۳۹۴-۰۶-۲۰
Show all

آموزش تنظیم رنگ مانیتور (کالیبره)

تاریخچه چاپ| گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

تاریخچه چاپ| گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

آموزش تنظیم رنگ مانیتور (کالیبره)

مقدمه: دوست و همکار عزیز چنانچه تا کنون اقدام به طراحی کاری توسط نرم افزار فتوشاپ با استفاده از رنگهای دلخواه خود نموده اید ، اما پس از چاپ یا پرینت متوجه مغایرت رنگها شده اید ،

عوامل زیادی در این مغایرت دخیل است که یکی از آنها تنظیم نبودن نرم افزار فتوشاپ در بخش Color Settings می باشد .

در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه این تنظیمات را انجام دهید.

مرحله اول : پس از نصب نرم افزار فتو شاپ و اجرای آن به آدرس : Edit/Color Settings ویا کلیدهای میانبر Ctrl+Shift + K بروید ، پس از آن پنچره باز میشود.

مرحله دوم : در پنجره Color Settings در مقابل فیلد Settings عبارت Custom را انتخاب نمایید.

مرحله سوم : به دلیل استفاده از mode cmyk به منظور گرفتن خروجی برای چاپ افست در پنجره Color Settings در مقابل فیلد CMYK عبارت Custom CMYK را انتخاب نمایید. پس از انتخاب پنجره جدیدی به نام Custom CMYK باز خواهد شد که نیاز به تنظیمات خود را دارد.

مرحله چهارم : در پنجره Custom CMYK در مقابل فیلد Ink Colors عبارت Custom را انتخاب نمایید .

دز این مرحله پنجره جدیدی با نام ink Colors باز خواهد شد که میبایستی تنظیمات رنگ ها را انجام دهید. مرحله پنجم : در این مرحله در مقابل جرف C و زیر حرف Y عدد ۳۶٫۷۱ و در زیر حرف X عدد ۰٫۱۳۵۷ و در زیر حرف y عدد ۰٫۲۱۹۸ و به ترتیب در مقابل جرف M و زیر حرف Y عدد ۱۹٫۲۵ و در زیر حرف X عدد ۰٫۴۹۵۰ و در زیر حرف y عدد ۰٫۲۲۸۹, در مقابل جرف Y و زیر حرف Y عدد ۱۰۰٫۰۰ و در زیر حرف X عدد ۰٫۴۴۵۶ و در زیر حرف y عدد ۰٫۴۹۸۱ و در مقابل جرف MY و زیر حرف Y عدد ۱۸٫۵۸ و در زیر حرف X عدد ۰٫۶۴۰۹ و در زیر حرف y عدد ۰٫۳۱۶۰ و در مقابل جرف CY و زیر حرف Y عدد ۲۶٫۴۲ و در زیر حرف X عدد ۰٫۲۰۹۹ و در زیر حرف y عدد ۰٫۵۷۷۸ و در مقابل جرف CM و زیر حرف Y عدد ۲٫۱۹ و در زیر حرف X عدد ۰٫۱۷۲۹ و در زیر حرف y عدد ۰٫۰۷۳۹ و در مقابل جرف CMY و زیر حرف Y عدد ۱٫۹۶ و در زیر حرف X عدد ۰٫۳۲۳۲ و در زیر حرف y عدد ۰٫۲۶۳۱ و در مقابل جرف W و زیر حرف Y عدد ۱۰۰٫۰۰ و در زیر حرف X عدد ۰٫۳۱۲۷ و در زیر حرف y عدد ۰٫۳۲۹۰ و در انتها در مقابل جرف K و زیر حرف Y عدد ۰٫۰۰ و در زیر حرف X عدد ۰٫۳۳۳۳ و در زیر حرف y عدد ۰٫۳۳۳۳ را وارد نمایید .سپس OK کرده این پنجره را ببندید و به پنجره Custom CMYK برگردید.

مرحله ششم : در فیلد Dot Gain به ترتیب Standard و 20% را انتخاب نمایید . مرحله هفتم : در قسمت Separation Optionsبه ترتیب در فیلدهای Separation Type عبارت GSR را انتخاب نموده در فیلد Black Generationعبارت Medium و در فیلد Black Ink Limit عدد۱۰۰% ، در فیلد Total Ink Limit عدد ۳۸۰% و در نهایت در فیلد UCA Amount عدد۸۰% را تایپ نموده , این پنجره را OK نموده و به پنجره Color Settingsبرگشته ، این پنجره را نیز OK نموده آن را بسته و از این پس با خیال آسوده فایلهای طراحی شده توسط نرم افزار فتوشاپ را جهت خروجی به لیتوگرافی ارسال نمایید . توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای persiantuts.com‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت به همراه نویسنده و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *