آموزش تصویرسازی | تصویرسازی دیجیتالی | تعرفه تصویرسازی ارزان

آموزش تصویرسازی آموزش هنری است که برای توضیح یا روشن کردن مفهوم یک کتاب داستان، شعر، متن، مقاله و غیره استفاده میشه.

آموزش تصویر سازی | گروه چاپ و تبلیغاتی بهرنگ

illustration یا ایلوستراسیون : به معنای تصویر سازی – تصویرگری ، در مفهمم کلی به شاخه ای از هنرهای تجسمی می گن که شامل یکی از موارد، طراحی، عکاسی و نقاشی با مخلوطی از اینها (مثل پوستر) باشه.

تصویرسازی در مفهوم مدرن بعد از دهه نود دوره جدیدی رو شروع کرده، بیشتر در کنار نرم افزارهایی مثل ادوب ایلوستریتور ، فتوشاپ و کورل دراو نام برده می شه و مفهوم کلی هست که به کلیه شاخه های نامبرده داده شده و حوزه وسیع تری از بازی های کامپیوتری، فیلم، انیمیشن، تبلیغات و … دربر میگیره.

digital illustration ( ایلوستراسیون دیجیتالی ): تصویر سازی با استفاده از ابزار دیجیتالی یا کامپیوتر رو می گن. بیشتر با استفاده از واکوم و انواع لوح های گرافیک ( گرافیک تبلت )، ماوس انجام می شه.نرم افزارهای معروف برای نوع کارها: فتوشاپ، ایلوستریتور و کورل پینتر هست. البته نرم افزارهای رایگانی مثل گیمپ هم وجود داره. تصویر سازی دیجیتال عموما بر پایه بیت مپ یا وکتور هست.

bitmap بیت مپ : شامل محتوای دیجیتال است که بصورت ثابت بر روی محورها ثبت شده و اطلاعات تصویر را در خود نگه داشته و همین است که عکس های معمول و مورد استفاده ما اکثر در اثر بزرگنمایی بیش از صد در صد دچار کیفیت می شوند.

vector وکتور : محتوای دیجیتالی که با استفاده از فرمولهای ریاضی و به شکل برداری مشخصات و اطلاعات عکس را دخیره می کند و محدودیتی برای رزولشن و غیره ندارد. نرم افزارهای معمول برای ساختن وکتور : photoshop ,fireworks, freehand  و غیره یک محتوای وکتور می تونه با استفاده از فن آوری xml خلق بشه.

ایلوستریشن ممکنه از هر دوی این تکنیک ها استفاده کرده باشد.

 

آموزش تصویر سازی | گروه چاپ . تبلیغاتی بهرنگ

Graphic design و Graphic art : فرق بخصوصی با هم ندارند .شاخه ای از هنر هست که به ارتاط تصویری مشهور شده. استفاده از تصویر و نوشتار بصورت همزمان برای رساندن اطلاعات .

گرافیک از مفاهیم روانشناسی، زیبایی شناسی و صنایع دستی در تایپوگرافی، هنرهای بصری و صفحه آرایی و طرح بندی در کتاب و سایر انتشارات استفاده میکنه . کاربرد گرافیک انقدر گسترده است که نمیشه حتی تو چند خط خلاضش کرد، کافیه حتی توی اتاق خودتون که نشسته اید کمی سرتان را به اینور وانور بچرخوانید تا تصویری رو که از طرح و نوشتار و یا طرح و علامت های ساده برای رساندن مفهوم به شما استفاده کرده ببنید و یا حتی اگر حوصله ندارید سرتون رو بچرخونید، به همین صفحه وب که روبروتونه یه نگاهی بیندازید.

Digital art یا هنر دیجیتال : به یک اثر هنری گفته می شود که از طریق دیجیتال و معمولا کامپیوتر خلف می شه. حالا یا کل اثر از طریق دیجیتال خلف می شه، مثل یک اثر فرکتال یا هر اثری که از طریق دستور العمل های ریاضی و الگوریتم ها ( Algorithmic Art ) به دست می آید ، یا میتونه تلفیقی از یک اثر آنالوگ مثل یک عکس اسکن شده و دستکاری دیجیتالی باشه و یا از طریق نرم افزارهای گرافیک مختلف.

موسیقی الکترونیکی و عکاسی دیجیتال و چاپ دیجیتال هم جزو این نوع هنر ها محسوب می شن.

هنر دیجیتال کم کم جایگاه ماندگار خود مثل هنر کلاسیک را در موزه ها پیدا می کند و بیشتر نزد موزه های بزرگ مقبول می افتد .

 

آموزش تصویر سازی | گروه چاپ . تبلیغاتی بهرنگ

Digital Imaging : به فرآیند ایجاد یک اثر دیجیتالی از یک سوژه فیزیکی می گن. پردازش و فشرده سازی و ذخیره و حتی چاپ اثر. شما ممکنه از طریق یک دوربین دیجیتال و عکسی که از یک شی می گیرد، اسکن کردن فیلم و عکس با یک تکه کاغذ اون رو تبدیل به یک محتوای دیجیتال بکنید .

Drawing  یا طراحی : طراحی جزو هنرهای بصری است، گونه ای بازنمایی یا نقش افرینی دو بعدی با تاکید بر عنصر خط، طراحی میتونه هم یک هنر مستقل باشه و یک ترسیم مقدماتی برای نقاشی یا مجسمه یا یک بنا باشه. ابزار معمول طراحی ذغال، مداد گچی، مداد طراحی و قلم و مرکب هست.

painting نقاشی : به احاط لغتی، هنر رنگ آمیزی سطوح است و به لحاط هنری، استفاده از عناصر زیبایی شناختی و خلاقیت ها و عواطف در یک زبان بصری دو بعدی. عناصر مورد استفاده در نقاشی عبارتند از : خط، شکل، رنگ، رنگ سایه و بافت هستو با استفاده از این عناصر و راه های مختلف می توان احساس حجم فضا نور و حرکت را بر روی سطح تختی مثل بوم، تخته، دیوار و غیره ایجاد کرد. کیفیت اثر با ترکیب بندی مشخص می شه و از قدیم خاصیت روایت، توصیف، مستند نگاری، داستان پردازی یا تبلیغ رو بر عهده داشته . البته از اواخر سده نوزدهم و با وجود آمدن مکاتب نقاشی این چهرچوب های بیانی از جلوی راه هنرمند برداشته شد و استقلال بیان و ایجاد کیفیت حسی آزادی رو برای نقاش ها به ارمغان اورد.

۳D art یا گرافیک سه بعدی: فرآیند پردازش طراحی پیچیده ای برای تصویر سازی از طریق فرم های هندسی و چند ضلعی و توابع خاص ریاضی که منجر به ساخت یک سوژه سه بعدی با واقع گرایی زیاد می شه. خیلی از صحنه سازی هایی که در فیلم ها و انیمیشنها و غیره دیده می شه مربوط به گرافیک سه بعدی هست.

Digital mixed media art : مدیا جمع لغت مدیوم است و مدیوم همان کاغذی است که نقاش برای نقاشی، گچی که پیکره ساز برای ساختن پیکره و … استفاده میکند. مدیوم همان ابزار و مواد کار است. اما در این معنی، وقتی شما یک هنر دیجیتالی را با هنر دیگری در یک کار ترکیب می کنید و اثر جدید خلق می کنید، دیجیتال میکس مدیا نامیده می شود. مثلا ترکیب نقاشی دیجیتالی با عکاسی دیجیتالی یا یک تصویر سه بعدی با یک اثر وکتور یا غیره در این طبقه بندی جای می گیرد.