راه اندازی سایت و سئو، بی حساب کتاب!
راه اندازی سایت و سئو، بی حساب کتاب!
۱۳۹۴-۰۹-۲۰
سئوی ۱۰۰ درصد و اشتباه سایت های تحلیل سئو
سئوی ۱۰۰ درصد و اشتباه سایت های تحلیل سئو
۱۳۹۴-۰۹-۲۰
Show all

برندینگ، دست برتر سئو | Branding

برندینگ، دست برتر سئو

برندینگ، دست برتر سئو

برندینگ، دست برتر سئو | Branding

برندینگ (جا انداختن نام شما، شهرت و جذب کاربران به شکل گسترده) دست برتر سئوست. از بین سایتی که برندینگ خوبی دارد و سایتی که تنها سئوی خوبی دارد سایتی برنده است که برندینگ خوب داشته باشد.همانطور که در مقاله سئوی سایت های معروف اشاره شد، برندینگ موجب می شود، که سئوی شما خود به خود انجام بگیرد.بدون شک اعتبار و جا افتادن نام شما در زبان ها خیلی مهم تر و موثر تر از حضور شما در صدر نتایج گوگل است.گوگل نیز به خوبی این را درک می کند و با فاکتور هایی متوجه می شود، که یک سایت چقدر معروف و محبوب است و این را در الگوریتم خود برای رتبه بندی سایت ها، اعمال می کند.با توجه به استنادات گوگل و بخش های انجمن گوگل، هیچ صحبتی درباره link building  نمی شود.گوگل(دامنه گوگل دات کام) هیچ وقت صراحتا نمی گوید، لینک سازی انجام دهید.بنابراین کلاه سفید ترین روش سئو و در حقیقت، اصل Off Page SEO ، همان برندینگ است!منظور از برندینگ هم قراردادن چند تبلیغ بنری در سایت های پر بازدید نیست!برندینگ خود بحث مفصلی است که در مقالات دیگر به آن می پردازیم.

شما سایتتان را پر از محتوای خوب و مفید کنید، و با link building مناسب و سایر تکنیک های سئو در صدر نتایج گوگل با عبارت های مرتبط قرار گیرید.اما هیچ گونه تبلیغی ندارید و کسی شما را نمی شناسد.

در همین حال، یک سایت با محتوای خیلی ضعیف تر از خودتان را در نظر بگیرید که هیچ گونه کار اساسی و جدی برای سئوی خود انجام نداده است.اما تبلیغات گسترده تلویزیونی، محیطی، اینترنتی و … داشته است و همواره در جلوی چشم مردم است.

حال خود را جای گوگل بگذارید.به دومی بیشتر اهمیت می دهید یا اولی؟ به کدام اعتماد می کنید؟گوگل نیز به خوبی این فاکتور ها را می شناسد.درست است که دومی محتوای جالبی نسبت به اولی ندارد.اما اولین چیزی که برای یک انسان، و یک مشتری مهم است، اعتبار و اعتماد است.گوگل نیز هر چیزی که برای مشتری و کاربر مهم باشد، مهم می داند.وقتی برندینگ مناسبی داشته باشید، کاربران هم به سمت شما هجوم می آورند، و شما توسط کاربران به سایرین از طریق لینک یا سایر روش ها، معرفی می شوید(خیلی بیشتر از یک سایت سئو شده).در این حالت، شما ابتدا نظر کاربران را جلب کردید،لذا اگر موارد مربوط به on page seo را رعایت کرده باشید، گوگل هم از شما راضی می شود و به صورت خودکار سئوی شما توسط کاربران و به صورت ناخودآگاه انجام می شود و سئو در این حالت در درجه دوم قرار می گیرد.زیرا اگر از موتور جستجو هم حذف شوید، تجارت خود را از دست نداده اید!

شما نیز اگر قصد دارید سایتی راه اندازی کنید واز ان کسب درامد کنید، آیا به برندینگ توجه کرده اید؟ آیا فکر می کنید لزوما کسب درآمد در سئوست؟(خیلی اوقات هم پاسخ آری است) . آیا به این فکر کرده اید که اگر در صدر نتایج باشید می توانید به درامد مد نظر خود برسید؟

آیا قصد دارید یک سایت نیازمندی راه اندازی کنید و می خواهید با کلماتی که برای آگهی دادن، واقعا مفید و پر ترافیک است در صدر نتایج قرار گیرید؟ آیا فکر می کنید که همه بازدید کنندگانتان (کسانی که قصد آگهی دادن دارند) به شما جهت فعال سازی آگهی ویژه، پول پرداخت می کنند؟ آیا می دانید سایت های نیازمندی دیگری هستند که بدون سئو به شکلی جدی، درامدی های خیلی زیادی دارند؟ آیا فکر می کنید اگر شما یک سایت مثل آنها راه اندازی کنید، مانند آنها کاسبی می کنید؟ اگر پاسختان آری است سخت در اشتباهید.

مشتری زمانی پول پرداخت می کند که اعتماد کند.زمانی که پولی پرداخت می شود و کاربر به شما اعتماد هم نداشته باشد، در این حالت کاربر در حال ریسک کردن است و می خواهد شما را تست کند.مشتری های زیاد و پایدار زمانی حاصل می شود، که نام شما برای اکثریتی که در حوزه شما فعالیت می کنند، آشنا باشد.

بخش بزرگ دیگر برندینگ، زمان است.تبلیغات گسترده از این زمان می کاهد و می تواند ره صد ساله را برای شما یک شبه طی کند.اما هزینه آن به شدت زیاد است و گاهی اوقات نیز ممکن است نسبت به هزینه ای که کرده اید، به صرفه نباشد.

منبع : seorooz .net

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *