تعرفه ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی سوزنی

لیست قیمت ساک دستی پارچه ای

 ساک دستی سوزنی ، ساک دستی سوزنی ، قیمت ساک دستی پارچه ای ارزان ، چاپ و تبلیغات بهرنگ

 ساک دستی سوزنی

وسیله ای که برای حمل کاتالوگ و بروشور و انواع هدایای تبلیغاتی دارای بیشترین مصارف در نمایشگاه ها و فروشگاه های ساک دستی سوزنی میباشد .

شرکت ها و موسسات ساک دستی سوزنی را در اندازه مورد نیاز خریداری کرده و لوگو خود را روی ان بوسیله چاپ سیلک و سابلیمیشن هک میکنند .

از اندازه های متداول ساک دستی سوزنی میتوان به اندازه های ۲۵ در ۳۵ و ۳۵ در ۴۵ اشاره کرد .

یک فروشگاه یا غرفه داره نمایشگاه برای اینکه بتواند از بیشترین بهره تبلیغاتی استفده کند از ساک دستی های پارچه ای و سوزنی استفاده می کند.

ارزان بودن ساک دستی سوزنی میتواند بجای اینکه از هزینه شما کم کند میتواند از ماندگاری جنس خریداری شده شما چه از لحاط حنس کارو چه از لحاط کیفیت چاپ کم کند .

 

ساک دستی سوزنی ، ساک دستی سوزنی ، قیمت ساک دستی پارچه ای ارزان ، چاپ و تبلیغات بهرنگ

مزایای استفاه از این ساک دستی سوزنی چیست؟

حمل راحت کالای خریداری شده برای مشتری
ماندگاری و دوام بیشتر نسبت به نایلون های تبلیغاتی
حمل کالای سنگین تر نسبت به نایلون های تبلیغاتی
چاپ لوگو روی ساک دستی تبلیغاتی و پارچه ای و سوزنی از ماندگاری بیشتر برخوردار است.

مزایای ساک دستی پارچه ای

 چاپ روی ساک دستی سوزنی چگونه انجام می شود؟

چاپ روی ساک دستی سوزنی در بیشتر مواقع به وسیله چاپ سیلک انجام میپذیرد که در زیر توضیح نحوه کار این نوع چاپ بصورت کامل برای شما ماربران عزیز داده شده است.

لازم به ذکر است که می توان از چاپ سابلیمیشن هم برای چاپ روی ساک دستی های سوزنی استفاده کرد

چاپ اسکرین

چاپ اسکرین متکی به روش ساده اما عملی استنسیل است.

وقتی مرکب یا هر ماده دیگر قابل چاپ از یک ورقه استنسیل عبور داده شود، رنگی که از نقاط باز استنسیل عبور کرده است، بر روی سطح زیرین اثر خواهد گذاشت. اگر مرکب را از توری به وسیله کاردک عبور دهیم، عمل چاپ انجام خواهد پذیرفت. باید توجه داشت که منافذ توری برحسب مورد، بسته یا باز گذاشته شدهاند. نقاط باز همان سطوح تصویر است که باید مرکب از توری عبور کند و بر روی جنس زیرین اثر گذارد. نقاط بسته به همان سطوح غیر تصویر است که مرکب نباید از آنها عبور کند.

سیلک اسکرین در میان هنرمندان نقاش نیز جایگاه و ازشی خاص دارد و از آن با عنوان سریگرافی نام میبرند. به دلیل اختصار و آسان کردن کار در این کتاب تنها به نام اسکرین بسنده خواهیم کرد.

.

 چگونگی پیدایش و تکامل چاپ اسکرین

 در مطالعه سیر تکامل چاپ سیلک اسکرین باید به این نکته توجه داشت که این روش از سالیان پیشین به صورت استنسیل کاملا متداول بوده است.

هنرمندان شرقی با استفاده از تکنیک استنسل، طرحهای زیبایی را بر روی پارچه و کاغذ آفریده اند. ژاپنی ها در برش دقیق و ظریف استنسیل بسیار مجرب هستند. در یک طرح ژاپنی، مرکز دایره با طرحهای آزاد دیگر که باید دور آنها کاملا باز باشد با مهارتی تمام و ارتباطی ظریف مثل موی انسان در جای خود نگه داشته شده است.

 توری در چاپ سیلک اسکرین

در مسیر تکامل کار استنسیل و برای آزادسازی کار، صنعتگری ماهر با استفاده از تار ابریشم، توری ظریف، محکم و با دوامی بافت که میتوانست نگهدارنده چنین استنسیل ظریفی باشد، این عمل سرآغاز حرکت ( چاپ سیلک اسکرین) به معنای امروزی آن است.

 مسئله ابداع چاپ سیلک اسکرین را نمیتوان به یک نفر نسبت داد و این ابداع مثل ابداع گوتنبرگ و سنفلدر و یا کلیک دانست ولی چیزی که مسلم است استفاده از قاب و کشیدن توری به روی آن و درست کردن شابلون (یا استنسیل بدون پل ارتباطی) به صورت امروزی در اروپا توسط (ساموئل سیمون) اهل منچستر انگلستان در سال ۱۹۰۷ به ثبت رسید.

با گذشت زمان، توری های ابریشمی جای خود را به توریهای نایلونی، پلی استر، فلزی یا دیگر مواد ساخته دست بشر داده است. به هر ترتیب استفاده از توری در روش استنسیل چاپ سیلک اسکرین را به وجود  آورد که امروزه تحت عنوان (اسکرین پروسس)  یکی از چهار روش مهم صنعت چاپ محسوب می شود .

ویژگیهای چاپ اسکرین را توضیح بدهید ؟

از سال ۱۹۲۰ میالدی چاپ اسکرین عالوه بر روی پارچه روی مواد دیگر نیز متداول شد. اقتصادی بودن این روش برای تکثیر کارهای کم تیراژ، سادگی نسبی عملیات اجرایی، انتقال ضخامت باالیی از مرکب به روی جسم چاپ شونده، قابلیت چاپ بر روی مواد مختلف، پیچیده نبودن تکنولوژی ماشین آلات، هزینه کم اجرایی، نیاز به سرمایه گذاری کمتر نسبت به دیگر روشهای چاپ و زیبایی چاپ اندک اندک موفقیت چاپ اسکرین را در عرصه صنعت تثبیت کرد.

 ضخامت لایه مرکب در چاپ سیلک اسکرین :

 شاید بتوان مهمترین ویژگی چاپ اسکرین را انتقال لایه ضخیمی از مرکب بر روی سطح چاپ شونده دانست. ضخامت مرکب انتقالی میتواند توسط فشار کاردک و روشن کشیدن آن، نوع توری مصرفی، منافذ آن، نوع مرکب و مواد افزودنی کنترل شود. میزان ضخامت مرکب توسط چاپ اسکرین میتواند حتی ده برابر ضخامت مرکب انتقالی توسط لترپرس باشد.

هرچند که تحولات گوناگون تکنولوژی در نوع توری مصرفی و مرکب این امکان را به وجود آورده است که با اسکرین نیز بتوان ضخامت مرکبی معادل ضخامت مرکب در سیستم هلیوگراور را به دست آورد.

ضخامت نازک مرکب اسکرین را میتوان با مرکب (یولتراسین) به دست آورد. به طور معمول، یک کیلو مرکب (اتیل سلولز)  با استفاده از توری شماره ۱۰۰ (یک صد منفذ در یک سانتیمتر مربع) میتواند مساحتی  معادل ۵۰ متر مربع را با چاپ اسکرین پوشش دهد و در ضمن، در مدت ده ثانیه با استفاده از تونل هوای گرم خشک شود

برای دستیابی به فیلم ضخیم مرکب با اسکرین میتوان از مرکب (سولونتفری) مثل ( پلستی سولز) واقعا  نتیجه مطلوب را به دست آورد.

 

ماده چاپی:

چاپ اسکرین علاوه برای که در عرصه صنعت چاپ در کیفیت های مختلف کاملا یکه تاز است. در چاپ بر روی کاغذ، مقوا، چوب، چوپ پنبه، سفال، آجر، سرامیک، پالستیک، الستیک، فلز در شکلها، ضخامت ها و ابعاد گوناگون پیشتاز و شاید در بیشتر موارد تنها راه رسیدن به هدف بوده است.

چاپ اسکرین در کلیه موارد زیر به تنهایی مسئولیت اجرایی را به عهده دارد:

چاپ برگردان حرارتی ، چاپ پرچم ،چاپ عکس برگردان مخصوص چینی ، علامت های راهنمایی ، تابلوهای اعلانات ،چاپ رنگی پوششی در یک مرحله حتی بر روی رنگ مشکی ، چاپ الکترواستاتیک، چاپ پوسترهای بسیار بزرگ دیواری، چاپ قطعات بسیار کوچک الکترونیکی ، چاپ مقواهای ضخیم، چاپ طلایی و نقره ای بسیار مرغوب، چاپ فلورسنت روز یا شب و در نهایت به عنوان کامل کننده روش های دیگر چاپ ، ازائه دهنده ورنی بسیار مرغوب.

مرکب در چاپ سیلک اسکرین

 برای چاپ بر روی مواد مختلف نیاز به مرکب با رنگهای مختلف چاپ شدنی بر روی جسم چاپ شونده است. این تنوع مرکب و رنگ به میزان چشمگیری در چاپ اسکرین نسبت به دیگر روشهای چاپ وجود دارد. در این خصوص، میتوان از رنگ لعابی، رنگ روغنی، رنگ پایه گیاهی، رنگ الکی، مرکبهایی با پایه ونیل اکرولیک، نیروسلولز، اتیل سلولز و مواد دیگر ساخته شده از لاستیک نام برد.

انعطاف پذیری در چاپ سیلک اسکرین

سیستم چاپ اسکرین چنان انعطافپذیر است که از یک روش بسیار ساده دستی تا یک ماشین چندین رنگ چاپ رول با کلیه سیستمهای خشک کن را در خدمت گرفته و در طول این راه نیز صلابت خود را حفظ کرده است.

در مواردی که محدودیت هایی مثل تنوع و زیبایی رنگ، اندازه کار، ضخامت جنس چاپ شونده، شکل های گوناگون، مقاومت محصول نهایی در مقابل عوامل طبیعی، سرمایه گذاری و هزینه بالای اقدامات اولیه در مورد دیگر روشهای چاپ وجود داشته و مانع از فعالیت گسترده آنها میشده است. چاپ اسکرین نقاط ضعف را به راحتی پوشانده و در عرصه کار خود کاملا موفق بوده است؛ ضمن این که هنوز امکان پیشرفت آن وجود دارد.

در سال ۱۹۵۰ میلادی چاپ اسکرین برای چاپ بر روی بطری های پالستیکی و تولید مدارهای الکترونیکی به کار گرفته شد. گسترش موارد استفاده از مواد پلاستیکی و نیاز روزافزون تولید مدارهای الکترونیک در پیشرفت مواد و تکنیک چاپ اسکرین بی تأثیر نبوده است. در سالهای اخیر، این روش چاپ به دلیل انعطافپذیری و آن هم جهت بودن با تغییرات تکنولوژیکی از رشد و اعتبار قابل ملاحظه ای- بویژه در حیطه صنعت- برخوردار شده است. حتی به عقیده بعضی از متخصصان امر، باید درباره این روش چاپ، جدا از دیگر روشهای متداول چاپ بررسی و تحقیق کرد.

زمان خشک شدن چاپ سیلک اسکرین

مسئله کاهش یافتن زمان خشک شدن مرکبهای اسکرین در ابتدا با استفاده از برطرف شد. ۱ تونلهای حرارتی و در نهایت با تولید مرکب های یو وی کیورینک برطرف شد.

مکانیزم چاپ سیلک اسکرین

 استنسیل از تصویر مورد نظر بریده شده و به وسیله الیاف توری کشیده شده بر روی یک قاب نگه داشته می شود.

مرکب مصرفی به وسیله یک کاردک با لبه لاستیکی به نام (اسکیوجی) از بین سطوح باز استنسیل و توری بر روی سطح چاپ شونده فشرده شده در طول کار کشیده میشود چه ماشین ساده دستی یا ماشین تمام اتوماتیک، در اصول کار هیچ تغییری پدید نمی آورد.

ماشین بزرگ اتوماتیک چاپ اسکرین

 حلّال : در طول عملیات چاپ، مرکب در درون قاب شابلون نگهداری میشود و به طور طبیعی، پیوسته در مجاورت هوا خواهد بود. بنابراین، الل مرکب نباید بسیار فرّار باشد؛ چرا که هم حلّال زیادی به مصرف خواهد رسید و هم هوای محیط کار آلوده خواهد شد.

حلّال مصرفی یا افزودنیهای مرکب نباید باعث حل شدن یا ترک خودرن الستیک کاردک شود. همچنین نباید حساس مصرف شده در توری را در خود حل و از توری پاک کنند

ویژگی مرکب: مرکب مصرفی باید چنان رقتی داشته باشد که به راحتی از درون منفذهای توری عبور کند. ولی آنچنان هم رقیق نباشد که باعث سایه در کنار تصاویر چاپ شده شود. روانی مرکب باید در چاپ اسکرین در کمترین میزان باشد ولی باید در حدّی نگه داشته شود که باعث چسبندگی جسم چاپ شونده بر روی توری در موقع جدا شدن از یکدیگر نشود و بتوان جسم چاپ شونده را بدون نیاز به کشش اضافی از توری چاپ جدا کرد.

متناسب با نوع سیستم خشک کن و مرکب مصرفی، کار چاپ شده باید در زمانی معقول و عملی خشک شود.

چاپ سیلک اسکرین یا چاپ روی ساک سوزنی

در این روش از پارچه های توری با روزنه های بسیا ر ریز استفاده میگردد
توری در قابی چوبی ثابت میشود سپس بخش هایی از تصویر نباید رنگ شود بالاک های حساس پوشیده میشود
این قاب های توری را شابلون یا کلیشه می‌نامند
سپس مرکب چاپ یا رنگ را با فشار کاردک به سطح چاپ شونده منتقل میگردد و مرکب فقط از بخش هایی که مسدود شده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل میگردد و تصویر روی آن ظاهر میشود
با چاپ سیلک میتوان برروی انواع اشیاء مانند پارچه ، چینی ، چوب ، سرامیک ، فلز انواع کاغذ و مقوا و طلق های پی وی سی و … چاپ را انجام داد
این نوع چاپ برای تبلیغات بر روی انواع ساک های سوزنی ، نایلونی ، پوشه های دکمه دار ، سررسید و جلد مدارک نیز استفاده میگردد

تذکر:

برای چاپ روی ساک دستی سوزنی میتوان بصورت دورو و یکرو چاپ رو انجام داد که قیمت یکرو و دورو کار متفاوت است .
میتوان از دسته اضافی بر روی ساک خرید پارچه ای یا سوزنی استقاده کرد و قیمت ان به ساک دستی اضافه میگردد.
ساک دستی در رنگ های مختلف قابل خردیاری است که میتوان رنگ مورد علاقه خود را تهیه کنید .
ساک خرید در دو گراماژ ۶۰ و ۹۰ گرم در بازار موجود است.