طراحی لوگو گروه نوین موسیقی | طراحی لوگو همبرگر | طراحی لوگو گروه طراحی و چاپ و تبلیغات تیک دیزاین طراحی لوگو طراحی محمد فیض آبادی فراهانی گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ
تاريخچه تبليغات مطبوعات
۱۳۹۴-۰۶-۱۵
ساک دستی پارچه ای
تبليغات در مراكز خريد
۱۳۹۴-۰۶-۱۵
Show all

تيزر

قاب فنری گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

قاب فنری گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

تيزر:

 

يك نوع تبليغات تلويزيوني است كه از زمان اختراع تلويزيون در جامعه باب شد . و روش بسيار موثر براي تبليغ و معرفي محصول ميباشد.

با گذشت زمان از زمان اختراع تلويزيون ، تبليغات تلويزيوني هم به نوبه خود پيشرفت قابل توجهي داشت و نوع و كيفيت تيزرها به مرور زمان و با پيشرفت علم و تكنولوژي هم تغيير كرد . به عنوان مثال از زمان روي كار آمدن كامپيوتر و پيدايش نرم افزارهاي مختلف تبليغات تلويزيون هم رنگ و بوي خاصي به خود گرفت و با شروع دوران انيميشن ،بعضي از تيزرهاي تلويزيوني هم شكل انيميشن به خود گرفته .

در حال حاضر تيزر ساختن يك علم مخصوص به خود پيدا كرده تيزرها به شكل كامالً اصولي ساخته ميشود.

 

انواع تيزر:

 

در حال حاضر چند مدل تيزر در تلويزيون وجود دارد :

تيزرهاي انيميشن

تيزرهاي رئال

تيزرهاي رئال انيميشن

 

تيزرهاي انيميشن :

همانطور كه گفته شد از زمان پيدايش كامپيوتر و نرم افزارهاي كامپميوتري و انيميشن ساز ساخته شده كه ميتوان گفت براي گروه سني خاصي خيلي الزم و ضروري است و بسيار موثر مثالً براي سنين كودك ،نوجوان و محصوالتي كه به اين گروه سني مربوط ميباشد خيلي موثر خواهد بود

تيزرها رئال :

تيزرهاي تلويزيوني رئال كه به صورت يك تبليغ تلويزيوني و واقعي است و به معرفي محصول به صورت واقعي پرداخته كه به گروه سني عام مربوط ميباشد و تمام اقشار مردم را مورد مخاطب قرار ميدهد

 

تيزرهاي رئال انيميشن :

تيزرهايي كه تلفيقي از واقعيت و انيميشن ميباشد كه هم از انيميشن استفاده شده و هم از يك موضوع واقعي ميباشد

 

مراحل ساخت يك تيزر :

براي ساخت يك تيزر چه انيميشن و چه رئال بايد مثل ساخت يك فيلم ،فيلمنامه بايد نوشته شود و تمام جزئيات يك تيزر به طور كامل نوشته شود.

سپس به ساخت تيزر پرداخته چه انيميشن باشد و چه رئال باشد ساخته ميشود البته براي ساختن تيزرهاي انيميشن براي ساخت انيميشن هم مبلغي پرداخت كرد كه البته در حال حاضر براي ساختن انيميشن ثانيه اي پول گرفته ميشود.

سپس براي پخش تيزر ثانيه اي پول گرفته ميشود .

پس از ساخت يك تيزر مراحل بعد آن وجود دارد كه مهمترين مرحله آن ، مرحله صداگذاري آن است . كه خود نيز مبلغ قابل توجهي به خود اختصاص ميدهد .

به عنوان مثال گوينده تبليغ ساعت رادو براي گفتن كلمه رادو 400 هزار تومان پول دريافت كرده است . كه اين مبلغ نيز بستگي به گوينده تيزر دارد ،كه هرچه صدا معروف تر باشد مبلغ و هزينه بالاتر مي رود .

. هم اكنون در شهر مشهد پخش و پذيرش تبليغات تلويزيوني توسط كنسرسم انجام ميشود به اين معنا كه شركت هاي خاصي طرف قرار با قسمت تبليغات و پخس آگهي صدا و سيما هستند و هر شركت و موسسه اي كه خواهان پخش آگهي خود در تلويزيون است به اين شركت ها مراجعه كرده و سفارش آگهي خود را داده كه اين موسسات بسته به تعرفه صدا و سيما با اين شركت ها قرار داد بسته .

هم اكنون پخش آگهي در تلويزيون ثانيه اي است .

تيزرهاي باالي 60 ثانيه كه به اصطالح رپرتاژ آگهي گفته ميشوند تخفيف خاصي داشته مثالً تبليغ سمند در تلويزيون به علت طوالني بودن تخفيف هم داده ميشود . و تبليغات زير 10 ثانيه نيز براي پخش همان 10 ثانيه حساب ميشود.

قيمت آگهي در تلويزيون به عوامل متعددي بستگي دارد به عنوان مثال آگهي وسط برنامه 50%بيشتر گرفته ميشود باز بستگي به نوع برنامه دارد اگر برنامه پرمخاطب باشد نيز قيسمت متفاوت ميباشد . همچنين پخش آگهي از شبكه هاي مختلف نيز قيمت متفاوتي داشته است . در حال حاضر قيمت آگهي و به نسبت ،آن گران ترين تعرفه در صدا و سيما به اين سورت است 3-1-2-4- خواهد بود و شبكه هاي استاني نيز كمتر خواهد بود . كه البته اين خود مردم هستند كه تعرفه شبكه ها را مشخص ميكنند . و شبكه ها را داراي تعرفه هاي گران تري ميكنند . هرچه شبكه اي پربيننده تر باشد تعرفه پذيرش و پخش آگهي آن هم بالاتر خواهد بود .

تيزر تنها نوع تبليغات است كه پوش پخش آگهي را تمام و كمال ابتداي قرارداد پرداخت ميكنند و تا پول كامل پرداخت نشود تيزر نيز پخش نخواهد شد .

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی

کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت |
متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی |
مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *