دایره‌المعارف عمومی صنعت چاپ

نکاتی کلیدی درباره Cpc گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ
نکاتی کلیدی درباره Cpc
۱۳۹۵-۰۱-۱۴
سود بیشتر و فروش کمتر برای هایدلبرگ
۱۳۹۵-۰۱-۱۴
Show all

دایره‌المعارف عمومی صنعت چاپ

دایره‌المعارف عمومی صنعت چاپ

 اثری از بیژن درویش

نگارش دایره‌المعارف عمومی صنعت چاپ ، توسط بیژن درویش

بیژن درویش، استاد و نویسنده پیشکسوت چاپ از نگارش کتابی با موضوع اطلاعات عمومی صنعت چاپ خبر داد و گفت: این اثر دربردارنده اطلاعات کاملی از فرایند چاپ و تولید است.-
درویش در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: این کتاب با استناد به سال‌های مختلف تدریس در رشته چاپ و با توجه به متون آلمانی در حوزه چاپ گردآوری شده و اطلاعات مربوط به صنعت چاپ را ارایه می‌دهد.
وی با بیان این‌که این کتاب می‌تواند یک دایره‌المعارف عمومی برای فعالان و دانشجویان صنعت چاپ باشد، افزود: اغلب آثاری که در حوزه چاپ منتشر شده‌اند به صورت تخصصی و دربردارنده اصطلاحات و موضوع‌های جزیی است اما در این کتاب تلاش کرده‌ام از نثر ساده و روان استفاده کنم.
به گفته وی، موضوع‌های مرتبط با حوزه طراحی و گرافیک به همراه نمونه‌های چاپی، همچنین فرایند چاپ از زمان انتخاب کاغذ مناسب برای یک کار به صورت کامل در این کتاب تشریح شده است.
درویش یادآور شد: به عنوان مثال در بخش کاغذ، انواع نمونه‌های موجود در بازار معرفی و در کنار آن ترکیبات شیمیایی، ساختار کاغذها، جنس، بافت و… به صورت کامل بیان شده‌اند.
وی با بیان این‌که درباره مرکب و تاریخچه آن نیز در این کتاب بحث شده است، گفت: چگونگی پیدایش مرکب از ابتدا و روند تکمیل و آماده‌سازی آن به شیوه کنونی نیز در این کتاب آورده شده است.
وی با اشاره به اهداف خود از نگارش این اثر، عنوان کرد: تلاش کردم در این کتاب مباحث و موضوع‌هایی را ارایه کنم که اطلاعات عمومی خوانندگان این اثر ارتقا پیدا کند و از به کار بردن اصطلاحات و مباحث تخصصی پرهیز کرده‌ام.
درویش در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آماده‌سازی نهایی دو کتاب «زبان تخصصی انگلیسی برای رشته‌های چاپ»، عنوان کرد: این دو کتاب برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی گردآوری شده است و به زودی توسط مرکز علمی و کاربردی شماره یک تهران منتشر می‌شود.
به گفته وی، قرار بود این دو اثر به نمایشگاه کتاب تهران برسد اما به دلایل مختلف این امر محقق نشد و پیش‌بینی می‌شود در خردادماه منتشر شوند.

منبع:چاپ و نشر

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *