گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ ، ارائه مطالب و فیلم های آموزش چاپ
بسته‌بندی بدون خطا
۱۳۹۵-۰۱-۰۶
معرفی ماشینهای چاپ ورقی گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ
معرفی ماشینهای چاپ ورقی
۱۳۹۵-۰۱-۰۶
Show all

رتبه ایران در چاپ

رتبه ایران در چاپ گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

رتبه ایران در چاپ گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

رتبه ایران در چاپ

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه گردش مالی صنعت چاپ در جهان ۸۰۰ میلیارد دلار است و این رقم تا سال ۲۰۱۵ میلادی به ۸۵۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت گفت:اکنون ایران در رتبه ۲۹ این صنعت در جهان قرار دارد. ˈعلی اسماعیلی ˈ در حاشیه مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه دائمی ˈآثار منتخب چاپ و بسته بندیˈ در جمع خبرنگاران، امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه صنعت ، معدن تجارت و ارشاد را با اهمیت خواند و افزود: با توجه به اهمیت و جایگاهاین صنعت بر آن شدیم تا تفاهم نامه ای در جهت حمایت و توسعه این صنعت و صنایع موابسته ( در حوزه بسته بندی) امضا کنیم.
سرپرست معاونت فرهنگی وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه این تفاهم نامه در زمینه حمایت ، تقویت صنعت چاپ و محصولات چاپی، توسعه صادرات و ارزش افزوده به امضا رسیده گفت: امیدواریم بسترهای لازم در زمینه برپایی کارگاههای آموزشی و ارتقا جایگاه این صنعت فراهم شود.
اسماعلیی یادآور شد: صنعت چاپ در کشورهای اروپایی در زمره صنایع دوم و سوم قرار دارد و امیدواریم امضا تفاهم نامه هایی از این دست بتواند جایگاه صنعت چاپ در کشور را ارتقا دهد.
ایران در صنعت چاپ در رتبه بیست و نهم جهان قرار دارد
* گردش مالی صنعت چاپ در جهان ۸۰۰ میلیارد دلار است
وی در مورد میزان گردش مالی صنعت چاپ در جهان و رقم ۸۰۰ میلیاردی آن گفت : این رقم تا سال ۲۰۱۵ به ۸۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید، به رغم سابقه ۲۰۰ ساله صنعت چاپ در ایران ما در ولویت ۲۹ جهان قرار داریم که ارتقا این صنعت از طریق توسعه صادرات و توجه به آن امکان پذیر خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در مورد به روز رسانی تجهیزات چاپ در کشور گفت: هر کشوری باید توجه لازم به ارتقا و به روز رسانی این صنعت داشته باشد،شورای سیاستگذاری صنعت چاپ در این جهت نیز تلاش می کند آخرین دستاوردهای روز دنیا را رصد کرده و در صورت فراهم بودن بسترهای لازم صنعت چاپ کشور را بدان مجهز سازد.

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *