چاپ فاکتور | تعرفه چاپ فاکتور رسمی فوری | فاکتور فروش کاربن لس


فاکتور تحریر برگه اول 80 گرمی اندونزی، برگه دوم الوان 60 گرمی اندونزی ، چاپ تک رنگ 500 شماره (3 الی 5 روز کاری)فاکتور کاربن لس (NCR) تک رنگ 500 شماره (3 الی 5 روز کاری)فاکتور تحریر برگه اول 80 گرمی اندونزی، برگه دوم الوان 60 گرمی اندونزی ، چاپ تک رنگ 1000 شماره (3 الی 5 روز کاری)فاکتور کاربن لس (NCR) چاپ تک رنگ 1000 شماره (3 الی 5 روز کاری)فاکتور تحریر برگه اول 80 گرمی اندونزی، برگه دوم الوان 60 گرمی اندونزی ، چاپ چهار رنگ 1000 شماره (3 الی 5 روز کاری)فاکتور کاربن لس (NCR) چاپ چهار رنگ 1000 شماره (5 الی 7 روز کاری)


چاپ فاکتور اغلب روی کاغذهای کاربن لس و غیر کاربن لس و در سایزهای A4 , A5 ، B4 , B5 انجام می شود.فاکتور برگه یا سندی است که توسط فروشنده به خریدار برای ثبت خریدی با ثبت قیمت های توافق شده، می باشد.  از دیگر عواملی که در چاپ فاکتور فوری یا چاپ فاکتور رسمی و مالیاتی مهم است، میتوان به چاپ فاکتور سیاه و سفید و چاپ فاکتور رنگی و برجسته بودن فاکتور های مالیاتی اشاره کرد.

چاپ فاکتور رسمی | چاپ فاکتور فوری | چاپ فاکتور و شماره زنی ملخی | چاپ فاکتور شماره برجسته

در چاپ فاکتور باید چه نکاتی را لحاظ کرد ؟

در فاکتور نام محصول خریداری شده به همراه تعداد محصول و قیمت تکی محصول و مبلغ کل محصول که ضرب تعداد محصولات و قیمت تکی آن است می باشد. به فاکتوری که توسط فروشنده صادر می شود فاکتور فروش و فاکتوری که توسط خریدار دریافت می شود فاکتور خرید گفته می شود. چاپ فاکتور اغلب برای خریدار صادر میگیرد که تاییدی به قیمت فروشنده باشد .

 

چاپ فاکتور رسمی | چاپ فاکتور فوری | چاپ فاکتور و شماره زنی ملخی | چاپ فاکتور شماره برجسته

پیش فاکتور چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

پیش فاکتور برگه ای است که فروشنده برای پیشنهاد قیمت به خریدار میدهد و خریدار برای در میان گذاشتن و تحقیق در بازار برای پیدا کردن بهترین قیمت از ان استفاده میکند. پیش فاکتورها از فروشنده های مختلف گرفته می شود و  اغلب اوقات برای تصمیم گیری نهایی به رییس شرکت نشان داده میشود و او تایید نهایی را انجام میدهد. لازم به ذکر است پیش فاکتورها در بیشتر اوقات برای زمان معینی تعیین میگردد و بعد از ا زمان اعتبار خود را از دست می دهند.

 

چاپ فاکتور رسمی ، چاپ فاکتور فوری، چاپ فاکتور و شماره زنی ملخی ، چاپ فاکتور شماره برجسته

چاپ فاکتور به چه عواملی بستگی دارد؟

چاپ فاکتور به عواملی مثل کاغذ چاپ فاکتور ( تحریر یا کاربن لس بودن)، رنگ چاپ فاکتور ( سیاه و سفید بودن یا رنگی بودن ) ، صحافی فاکتور ( نوع شماره برجسته بودن شماره یا معمولی بودن شماره ، ترتیب کردن) و درگیر عواملی که در زیر تک تک بیان میکنیم بستگی دارد. پس از مرحله ای که انتخاب کاغذ توسط مشتری تعیین میگریدد (کاربن لس بودن یا کاغذ معمولی) ، سپس موقع تعدا رنگ چاپی می شود که برای هر فاکتور میتوان از چاپ فاکتور تک رنگ (مشکی ) ، چاپ فاکتور دو رنگ ( مشکی و قرمز) ، چاپ فاکنور چهاررنگ (آبی ، قرمز ، زرد ، مشکی ) استفاده کرد. برای چاپ فاکتور مشتری موظف است طرح خود را برای ما ارسال کند در غیر اینصورت باید لوگو و مشخصات شرکت را برای ما ارسال کند تا طراحان ما با گرفتن مبلغی کار فاکتور آنها را اجرا کرده و پس از تایید مشتری فاکتور مورد نظر را چاپ شود.

 

 چاپ فاکتور رسمی ، چاپ فاکتور فوری، چاپ فاکتور و شماره زنی ملخی ، چاپ فاکتور شماره برجسته

مشخصات فاکتور رسمی

در زیر به چند سوال در مورد فاکتورهای رسمی که سوال شما کاربران عزیز می باشد پاسخ خواهیم داد.

فاکتور رسمی  که مورد تایید اداره دارایی است، چیست ؟

فاکتور رسمی، فاکتوری است که مورد تایید اداره دارایی برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده است. این فاکتور با دستگاه ملخی شماره سریالی برجسته به رنگ قرمز میخورد تا از دیگر فاکتورها متمایز باشد. چاپ این فاکتورها به رنگ مشکی روی کاغذ سفید و زرد و قرمز انجام می شود . چاپ فاکتورهای رسمی اغلب با دستگاه چاپ ریسو انجام می شود و در دیگر مواقع می توان اگر کیفیت بالاتری برای چاپ فاکتورها میخواستیم یا می خواستیم از کارهای ترام دار استفاده کنیم از چاپ افست هم می توان برای چاپ فاکتورها استفاده کرد.

برای چاپ فاکتور رسمی از چه نوع کاغذی استفاده می شود؟

برای چاپ فاکتور مالیاتی از کاغدهای ۸۰ گرمی اندونزی بیشتر استفاده می شود که برای نوشتن دستی و استفاده در پرینترها بسیار مرغوب می باشد. از دیگر کاغذهایی که برای چاپ فاکتور رسمی دارایی استفاده می شود میتوان به کاغدهای کاربن لس اشاره کرد. کاغذ خودکپی یا کاربن لس با پوشش مخصوصی تولید شده که می تواند رنگ آبی و یا سیاه را با آوردن فشار برروی آن به کاغذ زیرین منتقل کند . چاپ فاکتور  کاربن لس معمولاً در چند نسخه تهیه شده که در پشت نسخه اول از کپسول های بسیار ریز رنگی برای انتقال تصویر و یا متن به صفحه زیرین استفاده می شود . این نوع کاغذ به نام NCR نیز معروف است. این نوع کاغذ در گرماژ معمول از ۴۰ تا ۲۴۰ گرمی یافت می شود. البته پیشنهاد میشود از کاغذهای کاربن لس در چاپ فاکتور رسمی مالیاتی استفاده نشود چون امکان دارد  به مرور زمان برگه های دوم و سوم نوشته هاشون پاک شود.

در بعضی موارد مشتریان خواهان کم شدن قیمت چاپ فاکتور می باشند یا بعضی اوقات می گویند این شرکت فاکتور را با قیمتی پایین تر از شما میزند این امکان ندارد مگر در زمانی که از کاغذهای با کیفیت پایین یا گراماژه پایین تر در چاپ فاکتور دارایی استفاده شود.

رنگ کاغذ در چاپ فاکتور رسمی چگونه انتخاب می شود؟

رنگ کاغد در فاکتورهای رسمی نسبت به سلیقه مشتری متغیر است اما اغلب برگه اول را سفید انتخاب می کنند و برگه دوم و سوم را رنگی که میتواند آبی یا زرد یا قرمز و صورت باشد تعیین می شود.

چاپ فاکتور مالیاتی مورد تایید اداره دارایی الزاما چند برگی باید باشد ؟

تعداد برگه های فاکتورهای رسمی به سلیقه مشتری تعیین میگردد .در بیشتر مواقع فاکتورها بصورت ۲ برگی یا ۳ نسخه ای چاپ می شوند که برگه اول برای خریدار است و برگ های دوم و سوم بیشتر برای فروشنده و در بایگانی و حسابداری استفاده میشود.

سایز فاکتور رسمی مالیاتی چقدر است؟

سایز اصلی در چاپ فاکتور های رسمی مالیاتی A4 می باشد . برای بیشتر بودن عرض ستون ها و بزرگ بودن نوشته ها از جهت خوانایی از این سایز استفاده میکنند .البته A5 هم میتواند گزینه مناسبی برای انتخاب سایز فاکتورهای رسمی باشد ولی پیشنهاد میشود برای اینکه عرض ستون های چاپ شده کم نباشد و در نوشتن فاکتورها با کم بود جا مواجه نشوید از فاکتورهای سایز A4 استفاده شود. البته لازم به ذکر است  در فاکتورهای معمولی از سایزهای B4 و B5 هم استفاده میشود . که در فاکتورهای رسمی مرسوم نمی باشد.

آیا استفاده از فاکتورهای عمودی هم مورد تایید اداره دارایی می باشد؟

دربیشتر مواقع در چاپ فاکتورهای رسمی از سایز A4 و برگه ای بصورت افقی استفاده می شود اما اگر احیانا در بعضی موارد استفاده از برگه ای با تعداد ردیف بیشتر لازم شد می توان از برگه های با تعداد ردیف ۲۰ تایی استفاده کرد که در اینصورت باید برگه های فاکتور را بصورت عمودی چاپ کرد.

چه شماره سریالی باید روی فاکتورهای رسمی بخورد که مورد تایید اداره دارایی باشد؟

یکی از مهمترین اصولی که باید در چاپ فاکتورهای فروش شرکتی و مالیاتی لحاظ گردد شماره سریالی است که به روش چاپ افست و چاپ با دستگاه ملخی بصورت برجسته و رنگ قرمز روی آن چاپ می شود تا قابل تشخیص برای مامورینه دارایی باشد و یکی از مهمترین اشتباهات افراد این است که از شماره زن های دستی و پرینترها استفاده میکنند که این مورد قبول اداره دارایی نمی باشد.

شروع شماره سریال باید روی فاکتورهای رسمی از چه شماره ای باشد و آیا شماره ها از اول سال باید دوباره از اول شروع شوند؟

شماره های فاکتور های رسمی اغلب از شماه ۰۰۰۱ شروع می شوند  و به ترتیب ۰۰۰۲ و ۰۰۰۳ تا … و نیازی نیست که هر سال شماره ها از اول آغاز شود باید ادامه شماره های سال پیش را ادامه داد .

آیا میتوان از فاکتورهای رسمی پرینت گرفت ؟ می توان فاکتورهای مالیاتی را با دست نوشت ؟

باید توجه داشت که یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار داد پرینتی نبودن شماره سریال روی فاکتورها است. به همین خاطر پیشنهاد می شود که از برگه های فاکتور اول با دستگاه ملخی شماره برجسته بخورند سپس از آن ها برای پرینت گرفتن استفاده شود .البته در کل پیشنهاد میشود که مشخصات فروشنده ( شما) در روی برگه های فاکتور کاملا چاپ شوند و شماره با دستگاه ملخی بخورد سپس بقیه موارد رو به صورت دستی وارد نمایید که هیچ مشکلی در اداره دارایی بایت فاکتور چاپ شده برای شما مشتریان عزیز نباشد.

 

 

 

 

چاپ فاکتور
  • تعرفه چاپ فاکتور رسمی فوری
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)