قابلیت های جدید ماشین چاپ رولند

ماشین چاپ نانوگرافی Nanography printing machine
۱۳۹۵-۰۱-۱۵
چاپ ۴ بعدی در آینده ای نزدیک
۱۳۹۵-۰۱-۱۵
Show all

قابلیت های جدید ماشین چاپ رولند

قابلیت های جدید ماشین چاپ رولند ۷۰۰

ماشین چاپ رولند ۷۰۰ شاید یکی از پر طرفدار ترین ماشین های چاپ افست در جهان باشد. این ماشین سال ها پیش به بازار عرضه شد ولی از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی در این ماشین به عمل آمده است.

جدید ترین مدل رولند ۷۰۰ ، های پرینت (Roland   ۷۰۰ Hiprint) نام دارد .

«مان رولند» ادعا می کند کیفیت چاپ این ماشین و قابلیت های آن از تمام ماشین های چاپ مشابه و رقیب ، یک ر و گردن بالاتر است . مان رولند به تازگی ۷ قابلیت جدید به مجموعه ماشین آلات Roland   ۷۰۰ Hiprint اضافه کرده است . مهم ترین این ویژگی ها قابلیت های جدید تکنولوژی اتوماتیک و همزمان تعویض پلیت ها است که به آن SPL می گویند . اکنون با فشار تنها یک دکمه چاپکاران می توانند عملیات پلیت گذاری و شست و شوی سیلندر های لاستیک را همزمان انجام دهند و از این طریق برای هر کار چاپی بیش از ۵/۷ دقیقه صرفه جویی کنند . همین صرفه جویی باعث می شود تا چاپکار بتواند سالانه دو ملیون و هفتصد هزار ورق بیشتر با ماشین چاپ کند. این مزیت باعث افزایش حاشیه سود و لبه رقابتی چاپخانه میشود .

در مدل های جدید رولند ۷۰۰ ، از یک تسمه مکش به جای نوردهای مکش برای هدایت ورق ها از بخش تغذیه به درون ماشین استفاده می شود . مزیت تسمه های مکش این است که میتوانند سطح وسیع تری از ورق را در بر گیرند و همین امر کنترل بیشتری بر هدایت و انتقال ورق از بخش تغذیه به درون ماشین حتی در سرعت های بالا فراهم می آورد .

سومین مزیت کلیدی ماشین جدید افزایش سرعت از ۱۶ هزار به ۱۷۲۰۰ ورق در ساعت است که باعث کارآیی هرچه بیشتر ماشین می شود . از سوی دیگر در ماشین های جدید برای عملیات خشک کردن ورق از تکنولوژی یووی LEC که مخفف Low Energy Curing یا تثبیت مرکب با استفاده از انرژی کمتر است استفاده می شود .

سیستم های معمولی یووی گرانتر هستند .

سیستم جدید یووی مان رولند در ژاپن ارائه شد و سپس در اروپا تکوین پیدا کرد . از آنجایی که ژاپن همواره در معرض زلزله های مخرب است ، آنها مجبورند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. تکنولوژِی جدید یووی نیز حاصل این نیاز است . تکنولوژِی خشک کن LEC UV از مرکب هایی استفاده می کند که بهتر در مقابل میزان کم اشعه یووی عمل می کنند.

سیستم بازبینی و کنترل ورق ها که مان رولند به آن Eye in the Sky Inline-Inspector می گویند ، در ماشین های جدید بهینه شد و قابلیت کنترل صد در صد تمام سطح ورق را دارد. همین امر باعث کاهش باطله و ضایعات چایی می شود . یک سیستم جوهر افشان برای نمره زنی نیز به ماشین جدید اضافه شده که به گفته مان رولند عاری از خطا است و می تواند روی هر ورق یک شماره چاپ کند و در آخر سیستم فویل کوبی پیوسته مان رولند اکنون به یک قابلیت ویژه که Indexing نامیده می شود مجهز است . این قابلیت باعث می شود تا در عملیات فویل کوبی در مصرف فویل بین ۱۹ تا ۶۲ درصد صرفه جویی به عمل آید.

گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

منبع : نورا

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *