کاربرد ماشین های چاپ
کاربرد ماشینهای چاپ با توجه به نوع کار
۱۳۹۴-۰۷-۲۵
روتاسیون
ماشینهای روتاسیون
۱۳۹۴-۰۷-۲۵
Show all

ماشین اپتیمای سوما

ماشین اپتیمای سوما

ماشین اپتیمای سوما

ماشین اپتیمای سوما

 برای آن دسته از چاپکارانی مناسب است که دارای ماشین آلات با سایز متوسط هستند اما خواهان پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در زمینه کارهای کم تیراژ و غیر تکراری چاپ هستند که با ماشین های با سایز بزرگ چاپ فلکسو نمی­توانند به هدف خود دست یابند زیرا با با افت کارآمدی ماشین در این موارد مواجه می شوند. در ضمن این ماشین برای دستیابی به حداقل هزینه تولید چاپ طراحی و ساخته شده است.

از ویژگی های خاص این ماشین می توان به موراد زیر اشاره نمود.

·         تغییر سریع سطح رول چاپی برای چاپ روی پشت کار

·         قابلیت افزودن واحدهای کلدسیل و اسلیتر به صورت اینلاین به ماشین

·         استفاده از سیستم هوشمند تنظیم کننده سیلندر مرکزی Falcon II باعث به حداقل رسیدن میزان باطله تا ۲۰ درصد می­شود

·         کاهش میزان مصرف انرژی الکتریکی تا ۲۲ درصد

·         طراحی خاص فن های چندگانه و نازل های سیستم های خشک کن این ماشین بگونه ای است که سبب صرفه جویی در مصرف گاز تا میزان ۱۱ درصد می شود

·         سیستم مرکب رسانی کارتریجی برای کاهش مصرف مرکب

·         کاهش در حجم مواد فرار آلی (VOC) منتشر شده در محیط تا ۴۵ درصد

·         کاهش ۱۸ درصد فعالیت های اپراتوری کار با ماشین

هدف تیم متخصصان مکانیک کمپانی سوما از طراحی و ساخت این ماشین دستیابی به یک چارچوب و بدنه بسیار سخت و مقاوم به ویژه در قسمت های حساس و اساسی ماشین مانند واحد های چاپ بوده است. طراحی و ساخت چارچوب اصلی ماشین به صورت سخت، سنگین، یکپـارچه و تک بلوکی و نیز چیدمان دقیق اجزا و طــراحی هوشمندانه سازه آن این امکان را فــراهم

می سازد تا کار­کردن ماشین با حداقل میزان لرزش ممکن صورت گیرد.

شاسی اصلی ماشین به منظور افزایش کارآیی و سختی آن، به صورت یکجا و کامل طراحی و ریخته گری و مقاوم سازی شده و سپس رنگ آمیزی آن صورت می گیرد. در نهایت بخش های مختلف ماشین ساخته شده و روی بدنه اصلی مونتاژ می شوند.

سرعت تولید این ماشین تا ۳۰۰ متر در دقیقه است. میزان تولید متوسط این ماشین در زمان حداکثر میزان مصرف مرکب یعنی ۸٫۷ گرم بر متر مربع در حدود ۲۵۰ متر در دقیقه می باشد.

در نهایت ماشین OPTIMA کمپانی سوما ماشینی ایده­آل می باشد برای آن دسته از چاپکارانی که به دنبال پاسخگویی هرچه بیشتر به اغلب نیازهای مشتریان خود هستند.

این ماشین با نهایت صرفه جویی در زمان و هزینه ها، مناسب برای تولید کارهای چاپی کم تیراژ و به منظور دستیابی به حداکثر سودآوری طراحی شده است.

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *