مدریت رنگ – تصحیح نرم افزاری
۱۳۹۵-۰۱-۰۹
مدیریت رنگ بررسی اجمالی از مدیریت رنگ
۱۳۹۵-۰۱-۰۹
Show all

مدیریت رنگ _ BIT TUTORIAL

مدیریت رنگ _ BIT TUTORIAL

BIT TUTORIAL عمق

 

عمق بیت quantifies که چگونه بسیاری از رنگ های منحصر به فرد موجود در پالت رنگ یک تصویر را در نظر از تعداد ۰ و ۱ است، یا “بیت” استفاده می شود که به هر رنگ را مشخص می باشد. این به این معنا نیست که در این تصویر، به استفاده از این رنگ، بلکه به این است که آن را می توانید به جای مشخص کردن رنگ با آن سطح از دقت است. یک تصویر سیاه و سفید، عمق بیت quantifies که چگونه بسیاری از فام های منحصر به فرد در دسترس هستند. تصاویر با عمق بیتی بالاتر می توانید سایه یا رنگ از ترکیب بیش از ۰ و ۱ در دسترس وجود دارد رمز.

 

اصطلاحات

رنگ هر پیکسل در یک تصویر دیجیتال است که از طریق ترکیبی از سه رنگ اصلی قرمز، سبز، و آبی: آفریده شده است. هر رنگ اولیه است که اغلب به عنوان “کانال رنگ” نامیده می شده و می تواند طیف وسیعی از مقادیر شدت مشخص شده توسط عمق بیت آن. عمق بیت برای هر رنگ اولیه نامیده می شوند. “بیت در هر کانال.” “بیت در هر پیکسل” (BPP)، اشاره به مجموعه ای از بیت ها در هر سه کانال رنگ و نشان دهنده تعداد رنگ در هر پیکسل در دسترس است. سردرگمی ناشی اغلب با تصاویر رنگی، زیرا ممکن است معلوم نیست که آیا شماره شده اشاره به بیت در هر پیکسل و یا بیت در هر کانال می باشد. با استفاده از “BPP” را به عنوان پسوند کمک می کند تا تشخیص این دو واژه است.

 

مثال:

تصاویر رنگی از دوربین های دیجیتال دارای ۸ بیت در هر کانال و به طوری که آنها می توانند در مجموع از هشت ۰ و ۱ استفاده کنید. این اجازه می دهد تا به مدت ۲ ۸ یا ۲۵۶ های مختلف ترکیبات ترجمه به ۲۵۶ مقادیر شدت های مختلف برای هر یک از رنگ اولیه است. هنگامی که همه سه رنگ اصلی ترکیب در هر پیکسل، این اجازه می دهد تا به عنوان بسیاری از ۲ ۸ * ۳ یا ۱۶،۷۷۷،۲۱۶ رنگ های مختلف، و یا “رنگ واقعی است.” این است که به عنوان ۲۴ بیت در هر پیکسل می گویند از آنجا که هر پیکسل از سه کانال رنگی ۸ بیتی تشکیل شده است. تعداد رنگ های موجود برای هر تصویر X-بیتی فقط ۲ X است اگر X اشاره به بیت در هر پیکسل و ۲ ۳X اگر X اشاره به بیت در هر کانال.

 

مقایسه

جدول زیر نشان می دهد نوع تصویر مختلف در از نظر بیت (عمق بیت)، تعداد رنگ در دسترس است، و نام مشترک.

بیت در هر پیکسل تعداد رنگ در دسترس نام مشترک (ها)
۱ ۲ تک رنگ
۲ ۴ CGA
۴ ۱۶ EGA
۸ ۲۵۶ VGA
۱۶ ۶۵،۵۳۶ XGA، رنگی با کیفیت بالا
۲۴ ۱۶۷۷۷۲۱۶ SVGA، رنگ حقیقی
۳۲ ۱۶۷۷۷۲۱۶ + شفافیت
۴۸ ۲۸۱ تریلیون

 

BIT تجسم عمق

با حرکت موس خود را بر روی هر یک از برچسب های زیر، تصویر خواهد شد دوباره نمایش داده می شود با استفاده از مقدار انتخاب شده از رنگ است. تفاوت بین ۲۴ BPP و ۱۶ BPP است ظریف، اما به وضوح قابل دیدن خواهد بود در صورتی که دارای صفحه نمایش خود را به رنگ واقعی و یا بالاتر (۲۴ یا ۳۲ BPP).

۲۴ BPP ۱۶ BPP ۸ BPP

تجسم عمق بیت

 

نکات مفید

    • چشم انسان فقط می تواند در حدود ۱۰ میلیون رنگ مختلف را تشخیص تصویر در هر BPP بیش از ۲۴ تا صرفه جویی بیش از حد است، اگر تنها به منظور در نظر گرفته شده است برای مشاهده. از سوی دیگر، تصاویر با بیش از ۲۴ BPP هنوز هم بسیار مفید است چرا که آنها نگه دارید تا بهتر زیر پس از پردازش (نگاه کنید به « خودآموز Posterization »).

 

    • پارامتر گرادیان رنگ در تصاویر با کمتر از ۸ بیت در هر کانال رنگ را می توان به وضوح در هیستوگرام تصویر دیده می شود .

 

  • تنظیمات عمق کمی در دسترس است بر روی نوع فایل بستگی دارد. استاندارد JPEG و TIFF فایل تنها می تواند ۸ بیت و ۱۶ بیت در هر کانال، استفاده بود.
محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *