چاپ بالشتکی ( تامپو )
چاپ بالشتکی ( تامپو )
۱۳۹۴-۰۹-۲۲
ساک دستی کاغذی
چاپ طلاکوب چگونه صورت می گیرد؟
۱۳۹۴-۰۹-۲۲
Show all

چاپ برچسب ( لیبل)

چاپ برچسب ( لیبل)

چاپ برچسب ( لیبل)

چاپ برچسب ( لیبل)

امروزه برچسب ها بسیار متوع شده اند و در نتیجه دستگاه های چاپ آن ها نیز بسیار انعطاف پذیر و طیف تجهیزات جانبی آن ها وسیع شده است. برچسب ممکن است حاوی توضیحاتی درباره ی محصول باشد و با این که محتوای تبلیغاتی داشته باشد در عین حال می تواند جنبه امنیتی نیز داشته باشد .ساده ترین نوع برچسب برچسب قیمت می باشد.

برچسب معمولا چاپ بسته بندی را حذف می کند.برای مثال به چاپ روی یک بطری پلاستیکی ، انتقال اطلاعات و جذاب کردن بطری توسط برچسب انجام میگیرد. برای چاپ برچسب به این نکته نیز توجه می شود که بازیافت مواد نیازی نباشد که برچسب از بسته بندی جدا گردد. معمولا چاپ برچسب در ابعاد کوچک توسط دستگاهای چاپ فلکسو رول انجام میگیرد.

میزان کارایی برچسب تعیی کننده ی روش چاپی ان نیز هست.برای مثال چاپ برچسب مخصوص بطری شامپو باید توسط روشی انجام شود که اطلاعات چاپ شده تحت تاثیر رطوبت هوا و آب از بین نرود.

یکی از ویژگی های چاپ برچسب معمولا این است که باید بتواند خریدار را جذب کند  و این احساس را در او بوجود آورد که محصول از کیفیت ویژه ای برخوردار است.به همین دلیل در چاپ آن از انواع جلوه های ویژه ماننئد طلاکوبی ، برجسته کاری ، ورنی زنی و غیره استفاده می شود.

همچنین در دستگا ه های چاپ برجسته از روش های مختلف چاپی ویژه چاپ برجسپ استفاده می شود تا به نیاز مشتریان و سفارش دهندگان پاسخ مناسب داده شود.تنوع نیازهای مشتری معمولا محدود به ضخامت و نوع کاغذ تعداد رنگ ابغاد و شمارگانکار است.

از جمله روش های مورد استفاده در دستگاه ها چاپ برچسب می توان به چاپ سیلک چاپ افست چاپ برجسته ( فلکسو) ،چاپ گود و طلاکوب اشاره کرد.

یکی از ویژگی های دستگاه چاپ برچسب در این است که امکان تعویض واحد های چاپی دستگاه، نسبت به نوع کار مرکب و روش چاپی وجود دارد.

مثلا در بعضی موارد مشتری در خواست چاپ اطلاعات متغیری دارد .از جمله این که متقاضی برچسب با نام های مختلف و یا دارای شماره مسلسل شناسای و … می باشد.

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *