چاپ کاتالوگ و بروشور به چه شکل انجام می شود؟

چاپ کاتالوگ و بروشور به چه شکل انجام می شود؟

طراحی کاتالوگ اغلب بخاطر بیشتر بودن تعداد صفحات نسبت به طراحی بروشور با نرم افزارهای صفحه بندی مانند ایندیزاین (indisigne) انجام می شود. پس از طراحی کاتالوگ از کاتالوگ نمونه گرفته و چیدمان صفحات توسط طراح چک می شود و سپس کار فرم بندی و تهیه زینک انجام می شود. چاپ کاتالوگ اغلب به وسیله چاپ افست انجام می شود. تفاوت بین چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور در این است که می توان چاپ بروشور را در تیراژ پایین بوسیله چاپ عمومی انجام داد (چاپ عمومی چاپیست که در آن چند فرم مختلف بروشور را  در کنار هم قرار داده و چاپ می کنند واینکار باعث پایین آمدن قیمت چاپ بروشور می شود) .

طراحی-کاتالوگ-و-بروشور

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ کتابچه ای است که در آن محصولات و خدمات به بهترین شکل نمایش داده می شوند. کاتالوگ ها توضیحات کاملی از یک کالا یا خدمت را به مخاطبان خود آموزش می دهد. جنبه آموزشی یک کاتالوگ در بیشتر مواقع ، بیشتر از جنبه تبلیغاتی آن به شمار می رود به همین خاطر پیشنهاد می شود در کاتالوگ ها بیشتر توضیحات را بیان کنید تا اینکه بخواهید کالا خود را تبلیغ کنید.طراحی کاتالوگ اغلب نسبت به میزان اطلاعات که این اطلاعات اغلب عکس و متن می باشد زمان میبرد و تعداد صفحات هم رابطه مستقیم با میزان اطلاعات لازم دارد.

بیشتر بخوانید : کاتالوگ چیست؟

 

بروشور چیست ؟

بروشور دفترچه ای است که از تعداد صفحات کمتری نسبت به کاتالوگ ها برخوردار است و بیشتر برای کسب و کارهای کوچک که تازه شروع به کار کردند و از محصولات کم با توضیحات کم برخوردار هستند کاربرد دارد. در بروشورها توضیحات مختصر و عکس های کمی بخاطره کمبود فضا استفاده می شود. هر بروشور از چند لت که خط تا آن ها را از هم جدا می کند تشکیل شده اند.

بیشتر بخوانید : بروشور چیست؟

 

تفاوت بین کاتالوگ ها و بروشورها در چیست؟

اگر بخواهیم در یک یک کلام تفاوت کاتالوگ و بروشور را به شما بگوییم میتوانیم بگویییم که اگر بخواهیم توضیحات کامل و اطلاعات زیادی در مورد یک کالا یا خدمت به مصرف کننده هایمان بدهیم و بخواهیم آنها را به یک خرید با اطلاعات کامل سوق دهیم به آنها کاتالوگ می دهیم و اگر بخواهیم به یک مشتری محصولی که خریداری کرده را کامل شرح دهیم و به او اموزش دهیم چگونه از این کالا استفاده کند از بروشورها استفاده می کنیم .بروشورها یک راهنمای استفاده از محصول هستند. بروشوراغلب با کاغذ گراماژ پایین تر از کاتالوگ ها چاپ می شوند. بروشورها اغلب بصورت دولتی وسه لتی و … می باشند.