طراحی کارت ویزیت | سایز کارت ویزیت در طراحی | قیمت طراحی ارزان کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت بوسیله نرم افزارهای گرافیک انجام می شود.

طراحی کارت ویزیت شما یکی از مهمترین عوامل در ایجاد ارتباط با دیگر همکارانتان است. هرچقدر طراحی کارت ویزیت حرفه ای تر باشد میتواند تاثیر بسزایی روی مخاطب خود بگذارید . طراحی کارت ویزیت آنلاین یکی از ابزاری است که امروزه بسیاری از سایت ها در اختیار مشتریان خود قرار میدهد.طراحی و چاپ کارت ویزیت یکی از مهمترین عواملی است که اگر ایده ای در تولیدش باشد می تواند چشم های دیگران را به کارت ویزیت شما ذخیره کند.

چاپ کارت ویزیت ، طراحی کارت ویزیت حرفه ای ، چاپ کارت ویزیت فوری ارزان ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

سایز کارت ویزیت در طراحی چقدر باید باشد ؟

کارت ویزیت از مهمترن ابزار برای بازاریابی به شمار می رود که میتوان کیفیت طراحی آن را یکی از مهترین ابزار برای رسیدمن به اهداف یک شرکت دانست . طراحی اغلب کارت ویزیت ها به وسیله نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و ایلیستریتور از شرکت ادوبی و کورل دراو انجام می شود. این که کدام نرم افزار سریعتر کار میکند یا کدام نرم افزار برای طراحی کارت ویزیت بهتر هست بستگی مستقیم به طراح دارد و در کارت ویزیت هایی که در طراحی آنها از عکس استفاده می شود از نرم افزار فتوشاپ استفاده می شود و در کارت ویزت هایی که بیشتر خط و نوشته است از نرم افزار کورل و ایلیستریتور استفاده می شود. طراحی کارت ویزیت ها یکی از مهترین نکات رعایت سایزهای استاندارد در این طراحی است مثلا در کارت ویزیت های سلفون مات یا براق معمولی سایز کارت ویزیت 4.8 در 8.5 سانتی متر می باشد که از هر طرف حدوده 4 میلیمتر برای احتیاط از اینکه نوشته ها و علائم مهم درون برش نرود خالی از این المان ها می گذاریم. از دیگرسایزهایی که در طراحی کارت ویزیت کاربرد دارند میتوان به سایزهای 9 در 6 سانتی متر اشاره کرد که اغلب برای کارت ویزیت های لمینیت مات و براق و سلفون های بزرگ و دورگرد کاربرد دارند . از دیگر سایزها، میتوان به کارت ویزیت مربع در سایزهای 5.5 در 5.5 سانتی متر موجود می باشد اشاره کرد.

رزاوشن کارت ویزیت در طراحی چقدر باید باشد؟

رزولویشن کارت ویزیت در طراحی چقدر باید باشد؟

در طراحی کارت ویزیت یکی از نکات مهمی که رعایت کردن آن خیلی مهم و حیاتی است استفاده درست از المان ها و رنگ ها و نوشته ها است. بصورتی که هر کسب و کار باید رنگ و المان خاصه خودش را داشته باشد. برای همین میگویند که هر طراح باید رنگ ها و المان ها را بخوبی شناخته و از رنگی در جای خودش استفاده کند. یکی دیگر از اصولی که یک طراح کارت ویزیت باید به خوبی آن را بشناسد رزولوشن هر کارت ویزیت برای چاپ است. رزولوشن به  تعداد نقاطی که یک چاپگر میتواند در واحد طول بر روی کاغذ چاپ کند و در کیفیت چاپ مؤثر میباشد گفته می شود. تعداد این نقاط در واحد طول، قدرت تفکیک چاپگر را مشخص میکند .

رزولوشن انتخابی برای چاپ کارت ویزیت 300DPI باید باشد و باید طراح توجه داشته باشد که رزولوشن کمتر از این کیفیت کار را پایینتر اورده و بالاتر از این تاثیری روی کارت ویزیت نخواهد داشت.

برای طراحی کارت ویزیت باید توجه شود که از مود CMYK استفاده شود . بعضی طراحان به علت کمبود تجربه از مود RGB استفاده می کنند که باید تذکر لازم را در این زمینه بهشون بدم که این کار باعث میشود که رنگ های شما در چاپ تغییرات بسیاری کند چون رنگ RGB رنگ نور و مانتیور است. اگر بخواهیم توضیحی کوچیکی بدهیم همین که RGB از ترکیب سه رنگ سبز و آبی و قرمز تشکیل شده است و رنگ سفید با ترکیب این سه رنگ درمیاید .شاید در نگاه اول و در مانیتور رنگ های قشنگی بتوان با این سه رنگ ساخت و لی عمده کاره این سه رنگ فقط رنگ هایی است که در تلویزیون ها و مانیتورها شاهد خواهیم بود و اگر از این سه رنگ برای طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید شاهد خواهید بود که رنگ در طراحی شما با رنگ چاپ شده شما هیچ همخوانی ندارد. سیستم RGB براساس نور و مناسب نمایشگر ساخته شده است، در این روش رنگ سفید با ترکیب سبز، آبی و قرمز ساخته میشود، اگر طراحی کارت ویزیت را با RGB انجام دهید هرچقدر هم که از رنگهای خود راضی باشید در نهایت نتیجه طرح بعد از چاپ چیز متفاوتی خواهد بود.

طراحی کارت ویزیت نسبت به شغل و کسب و کار هر فرد متفاوت است و باید دقت شود رنگ ها و نوشته ها و علائم گرافیک نسبت به ان کسب و کار به درستی انتخاب شود.

اگر بخواهیم طراحی کارت ویزیتی را انجام دهیم حتما باید از جنس و اندازه آن و فایل های اضافی که همراه آن برای چاپ باید حاضر کنیم اطلاع داشته باشیم. از انواع طراحی کارت ویزیت ها می توان به طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته ، طراحی کارت ویزیت لمینیت مات و براق ، طراحی کارت ویزیت سلفون موضعی ، طراحی کارت ویزیت سلفون مات مخملی و طراحی کارت ویزیت آهنربایی و مخملی و طراحی کارت ویزیت کتان آلمان اشاره نمود که در زیر درمورد هر یک از آن ها و روش طراحی آن ها نکاتی را خدمت شما دوستان عزیز عرض خواهم کرد .

  طراحی کارت ویزیت لمینیت

 طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

سایز طراحی کارت ویزیت های لمینیت برجسته 6 در 9 سانتی متر می باشد و در موقع طراحی باید لایه کارت ویزیت برجسته بصورت فایل تک رنگ مشکی جدا طراحی و به چاپخانه داده شود. این نوع کارت ها در روی خود لایه ای که از جنس یووی هست دارند که این لایه همان برجستگی روی کار محسوب می شود.کارت ویزیت لمینیت برجسته پس از چاپ و لمینیت به وسیله قالب های مخصوص بصورت دورگرد در میایند.

  طراحی کارت ویزیت لمینت مات و براق

سایز طراحی کارت ویزیت های لمینیت مات و براق مانند کارت ویزیت لمینیت برجسته 6 در 9 سانتی متر می باشد با این تفاوت که دیگر نیازی به فایل یووی وجود ندارد و فقط باید فاصله ها از اطاف برای زیر برش نرفتن نوشته ها رعایت شود و کارت ویزیت لمینیت مات و براق بصورت دورگرد می باشد.

طراحی کارت ویزیت سلفون مات و براق معمولی و سلفون موضعی و کارت ویزیت سلفون مات مخملی

سایز طراحی کارت ویزیت های سلفون مات و براق  معمولی 8.5 در 4.8 سانتی متر می باشد و سایز بزرگتر آن که بصورت دورگرد هم میباشد و به کارت ویزیت سلفون مات و براق دورگرد معروف است ، 6 در 9 سانتی متر می باشد . در این کارت ویزیت ها لایه ای سلفون بر روی کارت ویزت هایی که با کاغذ گلاسه 300 گرمی چاپ شده اند کشیده می شود. اگر روی این کارت ویزیت ها  لایه ای از یووی که بصورت برجسته بیاید به آن کارت ویزیت سلفون موضعی گفته میشود. نوع دیگری از کارت ویزیت های سلفون به کارت ویزت سلفون مخملی معروف هستند. در روی این کارت ویزیت ها پس از چاپ لایه ای از سلفون که از جنس نانو است کشیده میشود و باعث لطافت و نرمی روی کارت ویزیت میشود . اغلب این کارت ویزیت ها در سایز 6 در 9 سانتی متر چاپ می شوند و دارای گوشه های گرد می باشند.

طراحی کارت ویزیت آهنربایی

این کارت ها از طراحی بخصوصی برخوردار نیستند و طراحی آنها شبیه کارت ویزیتی های لمینیت مات یا براق انجام می شود این کارت ویزیت ها اغلب برای جاهایی که به مخاطبان خود شماره اشتراک میدهند کاربرد دارند . این کارت ویزیت ها بصورت یکرو طراحی میشوند و یکرو آنها بصورت آهنربا بر روی اجسام فلزی چسبانده می شوند.این کارتها اغلب برای رستوران ها و آژانس ها برای اشتراک دادن به مخاطبانشان استفاده می شود.

طراحی کارت ویزیت کتان و کارت ویزیت سوسماری

سایز طراحی کارت ویزیت کتان بسیار شبیه کارت ویزیت سلفون مات و براق و 4.8 در 8.5 سانتی متر می باشد . این کارت ویزیت ها بصورت کاغذ بافت دار می باشند و زیبایی خاص خودشان را دارند از این نوع کاغذهای بافت دار می توان با کاغذهای فابریانو هم اشاره کرد که کیفیت و زیبایی و تنوع  بیشتری نسبت به کاغذ کتان معمولی برخوردار است و قیمت بالاتری هم دارد و به کارت ویزیت فابریانو هم معروف است. اگر بر روی کارت ویزیت ها سلفون طرح دار یا بافت دار بکشیم آن کارت ویزیت به کارت ویزیت سوسماری معروف است .کارت ویزیت سوسماری هم سایز کارت ویزیت کتان را دارد می باشد و در تیراژ معمول 1000 عدد چاپ می شود.

نکات مهم طراحی یک کارت ویزیت

نکات مهمی که باید برای طراحی یک کارت ویزیت حتما باید به آنها توجه کرد :

تا انجا که امکان دارد از حاشیه در طراحی کارت ویزیت های خود استفاده نکنید .به دلیل اینکه کارت شما در موقع برش کناره کارت های دیگر برش میخورد امکان دارد از هر طرف به اندازه مساوی برش نخورد و امکان خطا و فاصله از کناره های کارت تا حاشیه یکسان نباشد.

سعی کنید از رنگ هایی که همخوانی و توازنی خوبی کناره هم دارند در طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید تا رااحت تر بتونید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید . امروزه رنگ ها بازگو کننده کیفیت برندینگ شما هستند.

تا انجا که میتوانید از فونت های خوانا با اندازه و سایز استاندارد برای طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید . اگر در سایز انتخابی و خوانایی کارت خود شک دارید پیشنهاد میشود حتما پس از طراحی از کارت ویزیت یک پرینت معمولی گرفته و خوانایی آن را توسط افراد عام تست بفرمایید و بعد اقدام به چاپ کارت ویزیت در تیراژ نمایید .

خروجی گرفتن از فایل های طراحی شده کارت ویزیت

پس از اتمام طراحی و رعایت تمام قوانین مربوط به طراحی یک کارت ویزیت با سایز استاندارد که در بالا گفتید، حالا نوبت میرسد به ذخیره فایل نهایی کارت ویزیت و فرستادن کار به چاپخانه برای چاپ کارت ویزیت. پس از طی مراحل بالا از کارت فایل خروجی JPG گرفته و سایز و رزولوشن استاندارد را چک کرده و در آخر اسم کارت انتخاب و کار را سیو میکنیم به همین راحتی …

اگر سوالی بود میتوانید از بخش تماس با ما ، با ما تماس گرفته ما منتظر تماس شما هستیم .در ضمن اگر مطلب ما خوب بود آن را با دوستان خودتون به اشتراک بگذارید .