پاکت نامه | چاپ پاکت نامه تحریر نامه و A4 | قیمت چاپ ارزان پاکت تحریر و گلاسه

چاپ پاکت نامه بوسیله چاپ افست انجام می شود. سایز پاکت ها در سایزهای A4 و A5 و پاکت نامه می باشد. از انواع کاغذها که در چاپ پاکت نامه ها رواج دارند می توان به کاغذ تحریر و گلاسه و کتان ۱۲۰ گرمی اشاره کرد . چاپ پاکت ارزان و چاپ پاکت نامه در تیراژ کم هم بوسیله چاپ دیجیتال قابل انجام است. قیمت چاپ پاکت نامه رابطه مستقیم با نوع کاغذ و سایز کاغذ و چاپ اختصاصی پاکت نامه و چاپ عمومی پاکت ها دارد.

پاکت نامه

پاکت چیست؟

در دنیای نوشت افزار و ملزومات اداری، پاکت جایگاه ویژه ای دارد با این حال چاپکاران آنگونه که باید پاکت را جدی نمی گیرند. بیش از ۲۰۰ سال است . در سال ۱۸۴۰ میلادی استفاده از پاکت در کشورهای غربی ده برابر شد و تا سال ۱۸۵۰ بیش از ۳۰۰ میلیون پاکت نامه تنها در انگلیس کورد استفاده قرار می گیرد. شاید روزمره بودن و فراوانی پاکت نامه و یا اسناد دیگر هر روزه تحویل خانواده ها می شودبا این حال ارزش این وسیله ارتباطی ، بیش از آن چیزی است که به نظر می رسد.

پاکت از خیلی ابعاد قابل تحسین است زیرا در ساخت آن از تخصص و دقت بالایی استفاده شده است. ساخت پاکت و ماشین آلاتی که برای تولید آن به کار می روند بسیار پیچیده هستند. چاپ روی آن و ارسال آن به خانه ها نیز طی فرآیند پیچیده ای انجام می شود. تولید و چاپ پاکت نیز می تواند بسیار خوبی کار و کسبی باشد. بزرگترین سازندگان پاکت اذعان دارند، درآمد خوبی از ساخت آن به دست می آورند. در عین حال باید اغرار کرد استفاده روزافزون از روش های بازاریابی دیجیتال و استفاده از ابزارهای الکترونیکی برای ارسال صورت حساب نیرز تاثیر فراوانی بر میزان تولید پاکت به ویژه در تیراژهای بالا داشته است. بر اساس آماری که فدراسیون اروپایی تولید کنندگان پاکت ارائه کرده است طی یک دهه گذشته حجم فروش پاکت در میان اعضای این فدراسیون کاهش پیدا کرده است. اوج میزان تولید پاکت در سال ۲۰۰۷ بود که بالغ بر ۹۰ میلیارد پاکت در سال بوده است. در سال ۲۰۱۶ میزان تولید تا ۵۰ میلیارد کاهش پیدا کرد. در حال حاضر بیشترین تعداد پاکت برای تبلیغات پست مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف پاکت ارتباط مستقیم با روندهای اقتصادی، اجتماعی و تکنولوژیکی دارد. شکی نیست که این روندها تاثیر فراوانی بر میزان مصرف پاکت داشته و آن را دگرگون کرده اند. یکی از بزرگترین سازندگان پاکت نامه گروه سوئدی بانگ است. این شرکت می گوید : مازاد تولید و جنگ قیمت بین تولید کنندگان پاکت بر بازار ابر رقابتی این ابزار ارتباطی تاثیر منفی داشته است. بسیاری از تولید کنندگان ادغام شده یا از دور خارج شده اند. با این حال برخی نیز رشد کرده اند . هنوز موقعیت های خوبی در این بخش از بازار وجود دارد. در حال حاضر تقاضای خوبی برای پاکت های فانتزی در قطع های عجیب و غریب و پاکت های رنگی وجود دارد. تکنولوژی های چاپی ویژه ای نیز برای چاپ روی پاکت های ضخیم و با وزن بالا ابداع شده است.

چاپ پاکت ها اغلب بصورت چاپ رنگی و بصورت چاپ عمومی انجام می شود . چاپ عمومی پاکت ها باعث پایین آمدن قیمت پاکت نهایی می شود. چاپ پاکت A4  و چاپ پاکت A5 را میتوان بصورت عمودی و افقی بوسیله چاپ عمومی چاپ کرد .

شرکت بانگ بزرگترین کارخانه تولید پاکت در اروپا را دارد. این کارخانه در انگلیس است. سایمون بنت مدیر بازاریابی شرکت بانگ اقرار می کند که بازرا به خوبی گذشته ها نیست، ولی در عین حال معتقد است موقعیت برای احیا و توسعه بازار پاکت وجود دارد .

بنت می گوید : بانگ در تلاش است ارزش پاکت را افزایش دهد. تلاش های بانگ تنها به تولید پاکت در تیرازهای بسیار بالا محدود نمی شود. این شرکت در تلاش است زمان تولید را کاهش داده، تعداد پاکت های انبار شده را کم کرده و عمر و دوام انواع پاکت ها را افزایش دهد. هیچ مشتری مایل نیست تعداد زیادی پاکت در انبار خود ذخیره کند. به همین خاطر آنها به جای ۳۰ تا ۴۰ روز تنها پاکت را به مدت ۱۰ روز در مغازه های خود ذخیره می کنند. به همین علت تولید کنندگان باید این قابلیت را داشته باشند تا به سرعت پاکت مورد نیاز مشتریان خود را تامین کنند.

پاکت نامه اداری

بنت می گوید : این بازارها آنقدرها هم که مردم می گویند نفرین شده نیست. بیش ترین کاهش در میزان مصرف پاکت نامه مربوط به قبوض و اسناد مالی و تراکنشی است. در حال حاضر صورت حساب ها بیشتر به صروت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می گیرد، ولی این بازار اکنون به اثبات رسیده و در حال حاضر موقعیت خوبی برای تولید بروشورهای تبلیغاتی پستی است که به صورت هدفمند و با در نظر گرفتن نوع مصرف کنندگان  تولید برای آنها ارسال می شود وجود دارد. مایکل بارتر مدیرعامل شرکت Diane Envelopes  یا بنت هم عقیده است. او میگوید: استفاده از پست مستقیم افزایش یافته است زیرا طبق آمار این روش تبلیغاتی تاثیر بهتری بر مصرف کنندگان می گذارد به همین خاطر بازاریابان پست مستقیم را بار  روشهای آنلاین هم زمان مورد استفاده قرار می دهند و بازگشت سرمایه بهتری به دست می آورند. از سوی دیگر با افزایش تولید ناخالص داخلی کشورها حجم بروشورهای تبلیغاتی سنتی نیز افزایش پیدا می کند. از سوی دیگر افزایش تولید ناخالص داخلی شرکت های تولید کننده خود اقدام به ارسال تبلیغات کرده و به جای استفاده از سیستم های سنتی افراد استخدام شده توسط شرکت این تبلیغات را در خانه های مردم تحویل می دهند . برای شرکت ها مشخصات کامل مشتریان خود را دارند. در زمینه چاپ شرکت های تولید کننده پاکت از سیستم رول برای تولید و چاپ پاکت استفاده می کند. ذخیره کردن به میزان مناسب نیز از نکات مهم در تولید پاکت است .

شرکت  Blake که بیش از ۱۴۶۵ نوع پاکت مختلف تولید میکند ، پاکت های را روی ۷۵۰۰ پالت می چیند. با این که درخواست برای پاکت کاهش یافته است و مشتریان اکنون به پاکت های متفاوت بیشتری نیاز دارند. بازار پاکت از یک سو با کاهش تعداد و از سوی دیگر با افزایش تنوع کواجه شده است. از سوی دیگر افزایش تقاضا برای چاپ بر اساس تقاضا (Print On Demand)  سازندگانر ا مجبور کرده تا سرعت تولید پاکت را هر چه سریع تر انجام دهند و ماشین آلات چاپ پاکت نیز با این روند سازگار شده اند. فیل برایان مدیر شرکت Heritage Envelopes کهزیر مجموعه شرکت در Mayer–Kuvert   است. عوامل موثر بر بازار پاکت را پول نقد و فضای ذخیره پاکت بر می شمرد: او می گوید: ) مشتریان مایلند کارها هر چه سریع تر تحویل آن ها شود و به همین خاطر ما یک سیستم جدید که ربطی به اندازه پاکت ها ندارد ابداع کردیم. نام این سیستم که Packmail  است. شرکت در آن برای ارسال پاکت ها استفاده کند. با استفاده از این سیستم دسته پاکت ها سریع تر روی پالت قرار می گیرد و میزان باطله ۴۰ درصد کاهش پیدا می کند. هزینه لجستیک و باطله مقوا نیز کاهش پیدا می کند. شرکت Heritage تصمیم دارد سال جاری ۵۰۰ میلیون پاکت تولید کند. در سیستم Packmail، پاکت ها درون جعبه قرار نمی گیرند و به این سیستم اصطلاحا Boxless می گورند. برخی از تولید کنندگان نیز به سیستم تولید پاکت در تیراز کم رو آورده و در عین حال در گراماز کم تولید نمی کنند. پاکت بازاری متنوع دارد . آینده پاکت نامه ما شیبه آینده چاپ است و موقعیت در این بازار تا حد زیادی بستگی بر نحوه عملکرد تولید کنندگان پاکت و راه حل های مبتکرانه آنها خواهد داشت. از سوی دیگر کاربردهای جدیدی برای پاکت هر روز ابداع می شود. اکنون از پاکت برای بسته بندی نیز استفاده می شود. مواد مختلفی درون پاکت گذاشته شده و به مشتریان تحویل می شود. یکی سوپر مارکت حتی ماهی سالمون را داخل پاکت ویژه گذاشته و به آدرس مشتریان ارسال می کند. پاکت بیش از هر چیز یک ابزار ارتباطی است به همین خاطر همواره به آن نیاز خواهد بود.

منبع : صنعت چاپ

پاکت نامه
  • پاکت نامه
5.0

خلاصه

چاپ پاکت نامه بوسیله چاپ افست انجام می شود. سایز پاکت ها در سایزهای A4 و A5 و پاکت نامه می باشد. از انواع کاغذها که در چاپ پاکت نامه ها رواج دارند می توان به کاغذ تحریر و گلاسه و کتان ۱۲۰ گرمی اشاره کرد . چاپ پاکت ارزان و چاپ پاکت نامه در تیراژ کم هم بوسیله چاپ دیجیتال قابل انجام است. قیمت چاپ پاکت نامه رابطه مستقیم با نوع کاغذ و سایز کاغذ و چاپ اختصاصی پاکت نامه و چاپ عمومی پاکت ها دارد.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)