مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک Kodak و کانن Canon

چاپ کتاب چگونه انجام می شود؟
چاپ کتاب چگونه انجام می شود How to print a book
۱۳۹۶-۱۰-۱۵
آینده شورانگیز چاپ در پیش است
آینده شورانگیز چاپ در پیش است The awesome future is coming
۱۳۹۶-۱۰-۱۸
Show all

مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک Kodak و کانن Canon

مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک و کانن

مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک و کانن

شرکت های کداک Kodak و کانن Canon که مقر اصیل آن ها در کشورهای آمریکا و ژاپن است، سازندگان محصولات تصویر سازی از جمله پرینترهای جوهر افشان هستند. در سال ۲۰۱۳ ، شرکت کداک ( که به تازگی وارد بازار چاپ دیجیتال شده پس از افول در بازار پیشین خود یعنی فیلم عکاسی ) پنج پرینتر جوهر افشان تولید کرد. در مقابل کانن که پیشنه ی به مراتب طولانی تری در عرصه چاپ دیجیتال دارد، ۳۹ پرینتر جوهر افشان روانه بازار کرد.

در این مقاله قصد دارم این دو برند معروف را از جهات مختلف با هم مقایسه کنیم

کارایی

فناوری پرینترهای جوهر افشان کداک و کانن همان هدایت قطره های مرکب بر روی کاغذ است و به نام جوهر افشان نیز از همین جا نشات گرفته است. تمامی دستگاه هایی که کداک روانه ی بازار کرده چند کاره هستند یعنی اسکن و کپی نیز از جمله کارایی های آن هاست. به ویژه مدل های کداک هیرو ۲/۴ و هیرو ۱/۹ قادر به ارسال و دریافت فکس نیز می باشند. در مقابل ، تنها تعداد کمی از پرینترهای جوهر افشان کانن چند کاره هستند؛ دستگاه هایی که کانن روانه بازار کرده از تنوع بیشتری برخوردار هستند و محصولات ویژه از جمله پرینترهای لارج فرمت برای گرافیک سنگیرن را در بر می گیرد.

ظرفیت

محفظه ی کاغذ در هر پرینتر جوهر افشان کداک، برای ۱۰۰ برگ کاغذ تعبیه شده است. اما معمولا در پرینترهای جوهر افشان کانن ظرفیت نگهداری کاغذ بیشتر است. به عنوان مثال ، ظرفیت محفظه ی کاغذ بیشتر است . به عنوان مقال ، ظرفیت محفظه ی کاغذ در مدل پیکسما MX922 به ۲۵۰ ورق می رسد.

عملکرد

پرینترهای جوهر افشان کداک قادر به تولید ۸٫۵ تصویر در دقیقه هستند به ویژه در مدل های هیرو۹٫۱ . این در حالی است که در مدل کانن MX 922  این رقم دو برابر است . اگر چه مدل هیرو ۹٫۱ با حداکثر وضوح اپتیکال در پرینترهای کانن از ۱۲۰۰ تا ۹۶۰۰ ترام در اینچ مطابقت می کند، چهار مدل دیگر کداک رزولوشنی بین ۱۲۰۰ تا ۹۶۰۰ Dpi دارند.

هزینه

هزینه پرینترهای جوهر افشان کداک بین ۷۹ تا ۱۴۹ دلار است . اما قیمت های فهرست شده برای طیف پرینترهای جوهر افشان کانن بین ۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار است و معمولا این مساله باعث شده که پرینترهای کانن بسیار گران تر باشند.

منبع : ماهنامه چاپ و تبلیغات

مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک Kodak و کانن Canon
  • مقایسه پرینترهای جوهر افشان کداک Kodak و کانن Canon
5.0

خلاصه

شرکت های کداک Kodak و کانن Canon که مقر اصیل آن ها در کشورهای آمریکا و ژاپن است، سازندگان محصولات تصویر سازی از جمله پرینترهای جوهر افشان هستند. در سال 2013 ، شرکت کداک ( که به تازگی وارد بازار چاپ دیجیتال شده پس از افول در بازار پیشین خود یعنی فیلم عکاسی ) پنج پرینتر جوهر افشان تولید کرد. در مقابل کانن که پیشنه ی به مراتب طولانی تری در عرصه چاپ دیجیتال دارد، 39 پرینتر جوهر افشان روانه بازار کرد.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی

کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت |
متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی |
مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال