کارت ویزیت کتان چیست؟ What is a cotton business card

ویژگی کاغذ چیست؟
ویژگی های کاغذ چیست؟ What are the features of paper
۱۳۹۶-۰۶-۰۶
10 اشتیاه رایج در طراحی کارت ویزیت تجاری
۱۰ اشتباه رایج که در طراحی کارت ویزیت های تجاری ممکن است رخ بدهند
۱۳۹۶-۰۶-۰۹
Show all

کارت ویزیت کتان چیست؟ What is a cotton business card

کارت ویزیت کتان چیست؟

کارت ویزیت کتان

کارت ویزت کتان یک از متداولترین انواع کارت ویزیت به شمار می آید . طراحی کارت ویزت کتان بوسیله نرم افزارهای گرافیک انجام می شود و در اندازه های متداول چاپ کارت ویزت انجام می شود. کارت ویزیت کتان را می توان از خانواده کارت ویزت های لوکس به حساب آورد که در بین طرفداران خاص خود بیشتر چاپ و استفاده می شود. از خانواده کارت ویزیت های کتان می توان به کارت ویزیت فابریانو اشاره کرد که دارای بافتی خاص و قیمت بسیار بالا می باشد و برای چاپ آن باید از چاپ اختصاصی استفاده کرد.

 

کارت ویزیت کتان چیست؟

کارت ویزیت کتان از جمله کارت ویزیت هایی است که از قدیم الایام در چاپخانه تولید و به دسته مشتریان میرسیده است. این کارت ویزیت دارای بافت های ریزه خاصی است که با دست کشیده روی آن متوجه این بافت ها خواهید شد. کارت ویزیت کتان آلمان یکی از انواع کارت ویزیت کتان می باشد که دارای کیفیت بالا و قیمت بالاتر نسبت به انواع کارت ویزیت کتان می باشد. کارت ویزیت کتان یکی از پرفروش ترین انواع کارت ویزیت در ایران می باشد. کارت ویزیت های کتان  میتوان به کارت ویزت امباس اشاره کرد که با کاغذ ۳۰۰ گرمی تولید می شود و کیفیت و قیمت پایین تری نسبت به کتان آلمان دارد. کتان آلمان با کاغذ کتان ۳۵۰ گرمی چاپ و تولید می شود و کیفیت بالاتری نبست به کتان های دیگر دارد. کارت ویزیت کتان دیگری که می توان به آن اشاره کرد به کارت ویزت کتان پلاستیک معروف است .کارت ویزیت کتان آلمان یکی از پرفروشترین کارت ویزیت های بازار می باشد که برای افرادی خاص با سلیقه ای خاص تعبیه شده است. می توان در کارت ویزیت هایی که بعنوان کارت ویزیت های تجاری از آنها نام برده می شود و برای اهداف خاص کاربرد دارد از کارت ویزیت های کتان هم نام برد این کار ت ویزیت ها نسبت به قیمتی که دارند دارای پرفروشترین های بازار به شمار می آیند.

طراحی کارت ویزیت کتان

طراحی کارت ویزیت کتان نسبت به دیگر کارت ویزیت ها دارای سختی خاصی است . به این صورت که طراح باید از ذوق و ایده ای خاص برای طراحی آنها استفاده کند . به این علت که رنگ به صورت کلی روی آن نمینشیند باید از رنگ های کم و از فونت و نوشته و المان هایی که از رنگه کمی درون ساختار آنها استفاده می شود بهره برد. مثلا می توان برای طراحی یک کارت ویزت تجاری از المانهایی مانند لوگو و نوشته های خود شرکت استفاده کرد.

سایز کارت ویزیت کتان

سایز کارت کتان هم سایز بقیه کارت ویزیت های عمومی می باشد . سایز این کارت ویزیت ۴٫۸ در ۸٫۵ سانتی متر می باشد و باید دقت شود در طراحی کارت ویزیت حتما فاصله ها رعایت شود تا المان های مهم در موقع برش درون برش نروند. برای رعایت فاصله برش باید ۴ میلیمتر المان های مهم از کناره های کارت فاصله داشته باشند. از اندازه های متداول دیگه برای کارت ویزت کتان می توان به سایز ۶ در ۹ ساینتی متری و ۵٫۵ در ۸٫۵ سانتی متر هم اشاره کرد. البته برای کارت ویزیت های اختصاصی که سایز مخصوص دارند می توان از چاپ اختصاصی هم استفاده کرد . البته لازم به ذکر ات قیمت چاپ کار ویزت کتان بصورت اختصاص بسیار بالاتر از چاپ عمومی این کارت می باشد.

چاپ کارت ویزیت کتان

چاپ کارت ویزیت به دو صورت چاپ عمومی و اختصاصی انجام می شود. چاپ عمومی کارت ویزیت به این صورت انجام می شود که چند فرم مختلف از کارت ویزیت های کتان در کنار هم قرار گرفته و چاپ می شوند . کیفیت رنگ نهایی در چاپ افست عمومی خوب است و مشتریان بسیاری از این فرم استفاده می کنند . چاپ اختصاصی کارت ویزیت کتان هم به این شکل می باشد که اگر شما بخواهید از رنگ های اختصاصی در چاپ کارت خود استفاده کنید باید از فرم های اختصاصی برای این عمر استفاده کنید . از دیگر دلایلی که از چاپ اختصاصی برای چاپ کارت ویزیت استفاده می شود می توان به مهم بودن کیفیت کار و حساس بودن روی یک رنگ خاص باشد که در کار تویزیت اختصاصی به آسانی قابل انجام است. البته چاپ کارت ویزیت اختصاصی قیمت بسیار بالاتری نسبت به چاپ عمومی دارد که به مشتریان پیشنهاد نمیشود از این چاپ به غیر از مواقع ضروری استفاده شود. در بعضی موارد که نیاز فوری به کارت ویزیت هم می باشد باید از چاپ دیجیتال برای چاپ کارت ویزیت خود استفاده کنید که این مورد در کارت ویزیت های کتان با تیراژ کم (زیر ۱۰۰۰ تا) هم کار برد دارد. در چاپ دیجیتال کارت ویزیت می توانید کمتر از ۲ ساعت کارت ویزیت خود را چاپ کنید .

 

 .

کارت ویزیت کتان چیست؟
  • کارت ویزیت کتان چیست؟
5.0
محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *