سوالات متداول طراحی و چاپ

سوالات متداول طراحی و چاپ

چاپ ترکیبی از علم و هنر است. نمی توان گفت چون نتیجه قطعی را هنوز نمی توان از پیش صد در صد تعیین کرد، پس هیچ کاری نباید انجام داد، بلکه با پیشرفت علم و همگام با عصر دیجیتال که گستره فضای مجازی هر روز بیشتر می شود، با دست یابی به امکانات فنی پیش رفته از طریق علم و همگام شدن با تجربه، به نتایج مطلوب تر نیز می توان دست یافت. در زیر به متذاول ترین سوالات در زمینه طراحی و چاپ پاسخ خواهیم داد لطفا اگر سوالی بود که در زیر جوابی برای آن پیدا نکردید در قسمت کامنت ها برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت جواب آن را برای شما دوستان عزیز قرار دهیم.

فضاهای رنگی(مود) RGB و CMYK به چه معنا هستند و در طراحی و چاپ هر کدام چه معنای خاصی دارند و باید از کدام فضای رنگی در چاپ استفاده شود؟

RGB (RED-GREEN-BLUE) : نورهای فزآینده اند که با ترکیب با ترکیب به رنگ سفید می رسند، هم چون نور روز
در سیستم رنگ RGB گستره بیشتری از رنگ وجود داردو در کلیه سیستم های نوری قابل استفاهده است همچون دوربین های دیجیتال، انواع نمایشگرهای نوری:مانیتور، تلویزیون، سیستم های چاپ عکس دیجیتال و …
CMYK (CYAN-MAGENTA_YELLOW_BLACK) : نورهای کاهنده که در ترکیب به رنگ سیاه می رسند.
این مود رنگی (CMYK) ، رنگ هایی هستند که در چاپ افست استفاده می شوند و بر روی کاغذ چاپ می شوند. در واقع رنگ مرکب های چهار رنگ سیستم افست هستند.
بهتر است از ابتدا برای تصاویری که قرار است چاپ افست شوند با این فرمت کار شود.چون در صورتی که تصحیح رنگ با RGB باشد و پس از انجام کار به CMYK تبدیل شود در تصحیح رنگ دچار مشکل می شوید و به رنگ صحیح برای چاپ نمی رسیم.