چاپ ست اداری همانطور که از نامشان پیداست چاپ اوراق ( چاپ پاکت نامه ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ سربرگ و یادداشت ) مربوط به ادارات است که برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد .

چاپ ست اداری | طراحی و چاپ کارت ویزیت | چاپ سربرگ و پاکت نامه و پاکت a4|گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

ست اداری چیست ؟

ست اداری  یا اوراق اداری همانطور که از نامشان پیداست اوراقی مربوط به ادارات،  برای رد و بدل کردن بین موسسات و سازمان های اداری و مکاتبات اداری میباشد. اوراق اداری معمولاً به ۵ دسته تقسیم میشوند :سربرگپاکت نامهکارت ویزیت و

 

سربرگ چیست ؟

برگه ای که به منظور مکاتبه بین ادارات و موسسات و سازمانها میباشد و برای یادداشتهای داخلی و نامه نگاریهای اداری از سربرگ خاص هر شرکت استفاده میشود معمولاً وظایف شرکت ، آدرس و مشخصات شرکت را در سربرگ یادداشت میکنیم .همچنین آرم شرکت ،تاریخ ،شماره ، پیوست در سربرگ ذکر میشود .

سربرگ معمولاً با پاکت نامه و کارت ویزیت هماهنگی داشته .

سایزهای متداول سربرگ معمولاً  ۲۱ در ۲۹ و ۲۱ در ۱۴٫۷ سانتی متر می باشد که به a4 و a5 معروف است و  معمولاً در جهت عمودی میباشد و این سایز معمولاًبه دلیل اقتصادی بودن و نداشتن ضایعات انتخاب شده .

 

کارت ویزیت چیست؟

کارتی برای شناسایی و معرفی شغل و حرفه افراد حقیقی و حقوقی است که در یک برخورد کوتاه بین دو نفر رد و بدل شده و به یک معارفه اجمالی و کوتاه میانجامد و یک آشنایی کوتاه و کلی به مخاطب داده .

و میتوان با توجه به شغل و حرفه مورد نظر و سلیقه طراح و سفارش دهنده ابعاد آنرا افقی و عمودی انتخاب کرد که البته نوع افقی آن از لحاظ ترکیب بندی بسیار مناسب تر است .

بهترین و اساسی ترین ابزاری است که برای معرفی و اطلاع رسانی شغل و پیشه خود بایدهمیشه و در هر مکان و زمانی به همراه داشته باشیم.تهیه کارت ویزیت یکی از اولین و بهترین کارهای است که برای پیشرفت،اعتبار دادن و معرفی کردن کسب و کار خود باید انجام دهیم . شما کارت ویزیت  را به مخاطبان و مشتریان احتمالی خود خواهید داد تا اطلاعات لازم برای تماس با شما را در کارت ویزیت شماداشته باشند.

همچنین می توانید کارت ویزیت را داخل نامه ها بیندازید یا بوسیله کارت ویزیت خودتان و کارتان را به دیگران معرفی کنید. همچنین اگر در روزنامه ها و پیک های محلی تبلیغات می کنید، کارت ویزیت  شما می تواند یک کپی آماده برای صفحاتی باشد که تبلیغات شما در آن چاپ می شود.

مهم نیست که می خواهید از کارت ویزیت خود در چه جایی استفاده  داشته باشید، مهم این است که این کارت ویزیت باید کاملاً خوانا، حرفه ای، و جذاب باشد و به مشتریان و مخاطبان کمک کند  به خاطر بیاورند که شما که هستید؟، شغل شما چیست؟ و چطور و چگونه میتوانندبا شما تماس داشته باشند.

کارت ویزیت سلفون مات از جمله کارت ویزیت های مقرون به صرفه و شیک می باشد.

این نوع کارت ویزیت بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می شود. سپس بر روی آن روکشی از سلفون مات یا براق قرار می گیرد که موجب استحکام بیشتر کارت ویزیت نسبت به رطوبت و می شود.

امکان ارایه خدمات یووی موضعی ، طلا کوب و یا نقره کوب ، امباس (برجسته سازی) روی سلفون امکان پذیر است.

معمولاً سایز مورد استفاده و استاندارد کارت ویزیت  6 در ۹ سانتی متر می باشد  که بسته به سلیقه آنرا کم و زیاد کرده و هیچ محدودیتی در اندازه نخواهد داشت .

کارتهای ویزیت با آنکه حجم کم و کوچکی داشته ولی برعکس خیلی مهم است و دارای اهمیت فوق العاده ای است.

 در طراحی کارت ویزیت باید یک مورد خیلی مهم را در نظر داشت و آن هم فضاهای خالی تر در دو طرف کارت که به عنوان دستگیره استفاده میشود . که در زمان رد و بدل کردن کارت قسمت های اصلی کارت در زیر دست اشخاص مخفی شود و کل کارت و کل مفاهیم مورد نظر در یک نگاه دیده شود .

کارتهای ویزیت معمولاً دو مورد هستند

– کارت های اداری

– کارتهای شخصی که معمولاً اطلاعاتی از قبیل آدرس ،اسم و فامیل و فعالت و خدمات ، شماره تلفن و گاهی اوقات سایت هم آورده میشود . و اگر دارای آرم باشد از آرم مورد نظر در کارت ویزیت حتماً استفاده میشود .

نکته مهم دیگر در طراحی یک کارت ویزیت این است که یک کارت باید سالم و فضایی سالم و دارای سفید خوانی زیاد باشد و در مورد استفاده از تصاویر و رنگ باید نظر طراح را نیز جویا شد و یک کارت نباید آنقدر شلوغ باشد که اصل موضوع و فونتهای به کار رفته خوانده نشود .برای چاپ کارت عموماً از چاپ افست ( ۴رنگ( و چاپ سیلک استفاده میکنند و معمولاً بر روی مقواهای مختلف اعم از گلاسه ، مات استفاده میشود .

نوع طراحی کارت ویزیت بستگی به موضوع شغل ، براق ، مقواهای بافت دار ، پلاستیکهای فشرده و پرس شده چاپ میشود و بسته به نوع فعالیت گاهی اوقات از مقواهای گرم پایین نیز استفاده میشود . ولی عموماً کارتهای اداری دارای روکش ورنی میباشند .

اندازه کارت ویزیت های عمومی ۴٫۸ در ۸٫۵ سانتی متر می باشد و رزولوشن آن ۳۰۰ دی پی ای میباشد همچنین برای استفاده از رنگهای مختلف باید دقت کرد زیرا بعضی از رنگها مانند بنفش و سرمه ای از زیر چاپ ممکن به رنگ دلخواه در نیایند .همچنین کارت های ویزیت با جنس کتان یا سلفون مات باید در انتخاب رنگ دقت بیشتر کرد .

 

پاکت نامه   چیست ؟

پاکتی مخصوص به شرکت و موسسه خاص که درآن اوراق اداری آن موسسه به سازمانها و ادارات مختلف برده میشود . معمولاً در طراحی پاکت باید توجه داشت تا حد امکان از قرار دادن عکس و به ویژه نوشتار در پشت پاکت قسمت بالا سمت راست اجتناب شود زیرا این محدوده در تمام دنیا برای الحاق تمبر پیش بینی شده است و در صورت نادیده گرفتن این موضوع از سوی طراح به کاربرد پاکت نامه لطمه وارد میشود .

معمولاً ابعاد پاکت نامه براساس سربرگ تعیین ابعاد میشود . از طول آن حدود یک سانتیمتر یا بیشتر و از عرض آن براساس حدود یک سوم بلندای سربرگ به اضافه حدود یک سانتیمتر است .

 

کاغذ یادداشت چیست ؟

معمولاً در صنعت چاپ هیچ مقدار از کاغذ بیهوده دور ریخته نمیشود .معمولاً از فضاهای مربع و به اصطلاح پرت کاغذ ، کاغذ یادداشت تولید شده و ابعاد خاصی هم نداشته و در طراحی کاغذ یادداشت از عنوانهای رسمی و مطالبی که یک شیوه رسمی به آن بدهد استفاده نمیشود و تنها به آوردن یک شماره تلفن اکتفا کرده .

 

 

چاپ ست اداری

ست اداری چیست؟

تعرفه چاپ ست اداری ارزان چقدر است؟

چاپ اوراق اداری چگونه انجام میشود؟

ست اداری به مجموعه اوراق اداری گفته میشود که شامل کارت ویزیت ، سربرگ و طراحی و چاپ انواع پاکت می باشد .

ست اداری به اوراق اداری  که بصورت هماهنگ برای معرفی شرکت یا موسسه یا مراکز مختلف درون شرکت استفاده میشود و کمتر جنبه تبلیغاتی و بیشتر به معرفی شرکت می پردازد.

کارت ویزیت

 

کارت ویزیت چیست ؟

انواع کارت ویزیت را نام ببرید؟

کاربرد کارت ویزیت چیست؟

چاپ کارت ویزیت به چه شکل انجام می شود؟

چاپ ویزیت فوری دیجیتال به چه شکل انجام میشود؟

کارت ویزیت ارزان چه جنسی است ؟

کارت ویزیت خاص چه جنسی است؟

 

کارت ویزیت از جمله اوراق اداری می باشد که در برای معرفی شرکت به مشتریان یا همکاران و یا …. داده میشود .

کوتاهترین راه برای تماس با شرکت از طریق کارت ویزیت انجام میگردد.

کارت ویزیت از جمله تبلیغات اولیه هر شرکت برای معرفی خود می باشد هر چیه کارت ویزیت شکل خاص تری داشته باشد و چاگ کارت ویزیت حرفه ای تر و خاص تر باشد میتواند نقش مهمی در رساندن پیغان و شهار شرکت و قوی تر شدتن در برندینگ به شرکت کمک کند.

دیدیه شده بعضی از شرکت ها به دنبال کارت ویزیت ارزان قیمت میگردند ، این شرکت ها هنوز از قدرت یک کارت ویزیت خاص در تبلیغات بی خبرند….

از انواع کارت ویزیت ها از رده ارزان قیمت به گرانقیمت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کارت ویزیت گلاسه | کارت ویزیت سلفون مات و براف | کارت ویزیت های کتان و کتان امباس | کارت ویزیت های لمینیت مات و براق | کارت ویزیت های سلفون برجسته | کارت ویزیت های لمینیت برجسته | کارت ویزیت های پی وی سی pvc | کارت ویزیت های اهنربایی و خاص دیگر ….

کارت ویزیت های گلاسه از از کاغذ گلاسه معمولی بای چاپ خودشون بهره میبرند اگر روکش دهی بشه بوسیله سلفون کارت های سلفون مات و براق میشوند .

کارت ویزیت های کتان دارای کاغذ بافت دار هستند و فابریانو هم برای چاپ کارت ویزیت استفاده میشود.

کارت ویزیت های لمینیت از دو مقوا برای چاپ کردن و یک روکش که بنام لمینیت است برای روکش دهی استفاده میکننند.

اگر بخواهیم کارت ویزیت لوکس و با کلاسی داشته باشیم از کارت ویزیت های پی وی سی و پی وی سی متالایز استفاده میکنیم برای اینکه هم کیفیت بالای دارند و هم سخت میشکنند …

برای چاپ فوری کارت ویزیت از چاپ دیجیتال استفاده میشود و برای کارت های گلاسه از کاغد گلاسه خالی و برای روکش دهی ولمینیت از دستگاه های دستی و کوچک رومیزی استفاده میشود .

کاغذ چیست ؟

درحقیقت کاغذ لایه ای متشکل ازمواد خام فیبری ، چه طبیعی چه مصنوعی، که درقالب خمیر تهیه می شود و نوع ومورد استفاده آن براساس ترکیبات شیمیایی و گونه های چوبی که در آن استفاد می گردد، تعیین می شود.

شناخته شده ترین ماده چاپی کاغذ است.

کاغذ از پرمصرف ترین مواد اولیه چاپ است. تقریبا تمام کارهای چاپی با استفاده از کاغذ چاپ می شوند. کاغذ در طول تاریخ پیدایی خود تا کنون، پیوسته اصلی ترین و پایدارترین ابزار انتقال اندیشه بشری بوده است.

مصریان باستان اولین قومی بودند که از مغز نوعی نی به نام (پاپیروس) کاغذ به روایت تاریخ، ساختند.

مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان می باشند. در درجه دوم کاغذهای ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذهای ساخته شده از نیشکر قرار دارند.

بخش عمده ای از هزینه های یک سفارش چاپی مربوط به کاغذ است که در بعضی از موارد تقریبا بیش از نیمی از کل هزینه تولید را شامل می شود

 

 کاغذ تحریرچیست و کاربرد آن در چاپ ست اداری کجاست ؟

معمولی ترین نوع کاغذ مصرفی در بازار که بیشتر در گراماژ ۷۰ الی ۹۰ گرم استفاده میگردد . سطح آن هیچگونه پوشش اضافی ندارد.

کاغذ تحریر همان است که در چاپ کتاب و کاتالوگ استفاده های زیادی دارد . این کاغذ همانند کاغذ روزنامه از خمیرهای مکانکی ساخته می شود با ایت تفاوت که برای بالا بردن سطح طاهری و کیفیت پذیری چاپ بالاتر بر روی آن درجات مختلفی از آهار زنی و پوشش دهی پیاده می شود.

کاغذ تحریر بر اساس مطالبی که قرار است رویش چاپ بشود در کیفیت متغیر است. مثلا برای چاپ کتا بهای جیبی ارزان قیمت از کاغذ های کالیبر استفاده می شود که سنگین تر از موارد مشابه است یا مجلات معمولی که در ساخت کاغذشان از ۵۰ درصد خمیر مکانیکی استفاده می شود که در بعد از ساخت اولیه پوششی بر آن نهاده شده و براق سازی می شود تا یک سطح سفید و خوب برای چاپ به دست دهد.

کاغذهایی که معمولاً برای چاپ به روش افست و برای تهیه سربرگ از آن ها استفاده می شود و برای نوشتن با خودکار مناسب می باشد. در ساخت این کاغذ از خمیر چوب استفاده می شود، اما به جای استفاده از روش مکانیکی، روش شیمایی تولید می کنند مقدار خمیر شیمیایی مصرفی در این روش تقریبا ۹۰ درصد است.

این نوع کاغذ از استحکام و رنگ خوبی برخوردار است و عموما به عنوان کاغذ تحریر، کاغذ فتوکپی و . و عموم مجله استفاده می شود. این نوع کاغذ را باید در ردیف کاغذهای سبک و مناسب برای سربرگ های اداری، تحریر و تایپ دانست. گرماژمعمول کاغذ های تحری معمولا  از ۷۰ گرم تا ۱۰۰ گرم را می باشند

 

 

چاپ پاکت

از زمان های نه چندان دور اط پاکت نامه برای ارسال نامه های خود استفاده میکردند.

از مزایای این پاکت ها این بود که نامه جنبه رسمیت پیدا میکرد و از آنها برای بسته بندی استفاده میکردند

چاپ پاکت همیشه با چاپ تمبر و زدن روی نامه همراه بوده است.بصورتی که برای رسمی شدن نامه روی پاکت آن نسبت به هر کشور و منطقه تمبر مخصوص خود را میزدند.

چاپ پاکت مخصوص نامه ، چاپ  و ساخت پاکت اداری A4 ، طراحی و چاپ پاکت های A3 و  A5 و نامه از متداول ترین پاکت های موجود هستند.

امروزه پاکت ها کمتر استفاده میشوند بدلیل پیشرفت بشر امروزه از وسایل مانند اینترنت و … برای ارسال نامه ها استفاده میشوند اما هنوز پاکت های اوراق رسمی و دفاتر ثبت پاکت های عروسی رواج خاص خودشون رو دارا می باشندو

 

چاپ سربرگ

سربرگ برگهی ای است که بصورت و اندازه چاپ سربرگ A4 و A5 و برگه های یادداشت چاپ می شود و لوگو شرکت و آدرس شرکت و مشخصات شرکت در آن درج می شود و بعنوان نامه داخلش نوشته و در پاکت گذاشته و برای مقصد که میتواند شرکت های خریدار و یا و… باشد ارسال میشود.

چاپ سربرگ اختصاصی می تواند کمک زیادی به تبلیغات هر شرکت انجام دهد و یکی از قوی ترین الگوهای کاری برای رسیدن به هدف که بالا بردن کیفیت شرکت می باشد است.

جنس سربرگ ها بیشتر بصورت چاپ سربرگ کتان ، چاپ سربرگ تحریر ۸۰ و ۱۰۰۰ و ۱۲۰ گرم میباشد .

طراحی سربرگ مسلزم حرفه ای بودن در زمینه طراحی سربرگ است و این کار هر چقدر توسط طراح حرفه ای تری انجام شود در آخر بهره بری بیشتری میتواند برای شرکت به ارمغان بیاورد.

 

تعرفه چاپ ست اداری | چاپ کارت ویزیت و سربرگ و پاکت نامه A4 و A3 و A6

تعرفه چاپ ست اداری | طراحی و چاپ کارت ویزیت وسربرگ و پاکت نامه |  پاکت و سربرگ A4 و A5 ، چاپ اوراق اداری و یادداشت | طراحی و چاپ ست اداری حرفه ای  ارزان با رنگ اختصاصی و عمومی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *