تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ


چاپ کاتالوگ A4 تک برگی 300 گرمی تک برگ 1000عدد (تحویل 3 روز کاری)
عنوان
یووی یکرو
یووی دورو
سلفون براق یکرو
سلفون براق دورو
سلفون مات یکرو
سلفون مات دورو

چاپ کاتالوگ A3 یک خط تا ( 2 تا لت A4 ) 300 گرمی (تحویل 7 روز کاری)
عنوان
دورو سلفون تیراژه 1200
دورو سلفون تیراژه 2400
دورو سلفون تیراژه 5000

چاپ کاتالوگ 29.7×63 با دو خط تا ( 3 لت A4 ) 300 گرمی دورو چاپ
عنوان
دورو سلفون تیراژه 1200
دورو سلفون تیراژه 2400
دورو سلفون تیراژه 5000

چاپ کاتالوگ صفحات A4 جلد 250 دورو سلفون صفحات داخلی 150 گرمی با صحافی منگنه

چاپ کاتالوگ صفحات A5 جلد 250 دورو سلفون صفحات داخلی 150 گرمی با صحافی منگنه

چاپ کاتالوگ حرفه ای برای زمینه‌های تجاری بسیار مهم است. طراحی کاتالوگ هر چقدر چشم گیرتر باشد و چاپ کاتالوگ ارزان و فوری باشد میتواند مخاطب را با خود درگیر کند. قیمت چاپ کاتالوگ تاثیره روی قیمت نهایی و کیفیت چاپ آن دارد به این صورت که هر چه بیشتر هزینه شود در بیشتر اوقات کاتالوگ حرفه ای تری نصیب شما خواهد شد.

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

 

 چاپ کاتالوگ واهمیت آن در تجارت چیست ؟

چاپ کاتالوگ برای زمینه‌های تجاری بسیار مهم است، زیرا اولاً تصاویری را از کمپانی ارائه می‌کند؛ ثانیاً می‌تواند اطلاعات مستقیمی را درباره‌ی محصولات و خدمات به مشتری عرضه کند تا در آینده بتواند از آن اطلاعات برای خرید استفاده کند. بنابراین، چاپ کاتالوگ می‌تواند تاثیر مستقیمی را بر توسعه و فروش کمپانی داشته باشد.

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ یک راهنمای جامع برای محصولات و خدمات است که تمامی گزینه‌های موجود را به شکلی سازمان‌دهی شده به مشتری نشان می‌دهد. حتی در عصر کنونی که تبلیغات الکترونیکی و موتورهای جستجو گستردگی فراوانی پیدا کرده‎اند، باز هم هر کسب‌ و کار می‌تواند از کاتالوگ بهره بگیرد. گاهی اوقات مشتریان نمی‌دانند که چه می‌خواهند بخرند و دوست دارند تمامی گزینه‌های ممکن را پیش روی خود ببینند تا تصمیم بگیرند. به همین دلیل ما همواره به مشتریان توصیه می‌کنیم که یک کاتالوگ زیبا برای محصولات و خدماتشان داشته باشند.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ حرفه ای ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، قیمت چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

خدمات مربوط به چاپ کاتالوگ توسط ما

اگر در سایت گوگل چاپ کاتالوگ را سرچ کنید می توانید ما را در لینک های اولیه گوگل ببینید این  نشانه ای هست که مشتریان از ما راضی بودند و ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کردند .

کاتالوگ‌ها می‌بایست به خوبی طراحی و چاپ شوند تا بتوانند بر روی مشتری تاثیر بگذارند. برخی از کمپانی‌ها بر روی کیفیت چاپ و طراحی تمرکز نمی‌کنند و پتانسیل مربوط به این کتابچه‌های کوچک را نادیده می‌گیرند. در این‌جا تعدادی نکته مطرح شده که باید حین چاپ کاتالوگ مدنظر داشته باشید:

 چاپ افست کاتالوگ ، تفاوت چاپ افست کاتالوگ با چاپ دیجیتال کاتالوگ ، چاپ و تیلبغات بهرنگ

تاثیر رنگ در طراحی کاتالوگ 

کاتالوگ‌ها به شدت به جلوه‌های بصری وابستگی دارند و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً آن‌ها را با رنگ‌هایی شفاف و جذاب چاپ کنید. ما انواع مختلف چاپ رنگی را در اختیارتان می‌گذاریم که شامل چاپ چهار رنگی ، رنگ پانتون ، چاپ سیاه‌ وسفید ، چاپ لعاب‌ دار و غیره می‌شود. می‌توانید تکنیک مناسب که با هدفتان سازگاری دارد را انتخاب کنید.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

طراحی کاتالوگ 

شمایل نهایی و حس کاتالوگ می‌تواند تصمیم خرید مشتری شما را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین این موضوع به نام تجاری و اعتبار کمپانی شما کمک خواهد کرد. کاتالوگ می‌بایست چهره‌ای باشکوه و کیفیتی بالا داشته باشد تا بتواند محصولات و خدمات شما را به شکل درست نشان دهد. تکنیک‌های پرداخت نهایی ما شامل لمینت براق و مات، چاپ به صورت برجسته، سلفون براق یا مات ، ‌پوشش آبی یا UV، برچسب‌ زنی داغ یا استفاده از فیبر در داخل بافت کاتالوگ می‌شود.

 

چاپ_کاتالوگ_حرفه ای ، طراحی_کاتالوگ ، تعرفه_چاپ_کاتالوگ_ارزان ، چاپ_کاتالوگ_فوری_در_تهران ، گروه_چاپ_و_تبلیغات_بهرنگ
کاغذ در چاپ کاتالوگ

شناخته شده ترین ماده چاپی کاغذ است. کاغذ از پرمصرف ترین مواد اولیه چاپ است. تقریبا تمام کارهای چاپی با استفاده از کاغذ چاپ می شوند. کاغذ در طول تاریخ پیدایی خود تا کنون، پیوسته اصلی ترین و پایدارترین ابزار انتقال اندیشه بشری بوده است. مصریان باستان اولین قومی بودند که از مغز نوعی نی به نام (پاپیروس) کاغذ به روایت تاریخ، ساختند. مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان می باشند. در درجه دوم کاغذهای ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذهای ساخته شده از نیشکر قرار دارند. بخش عمده ای از هزینه های یک سفارش چاپی مربوط به کاغذ است که در بعضی از موارد تقریبا بیش از نیمی از کل هزینه تولید را شامل می شود.

کاغذ گلاسه : نوعی کاغذ است که یک روی آن ودر بسیاری موارد در دوسطح پوششی شفاف روی آن کشیده شده که چاپ حاصله روی این نوع کاغذ بسیار شفاف و زنده تر کاغذ تحریر است. کاغذ با پوشش گلاسه و صاف و همچنین با پوشش براق یا مات، از بهترین نوع کاغذهای اندود شده می باشد که سطح آن بسیار صاف و براق بوده و با استفاده از مواد معدنی و خاک چینی پوشش داده شده که به آن )art paper (نیز گفته می شود. از کاغذ گلاسه برای چاپ کارهای رنگی، ترامه و چاپ مجلات با کیفیت بالا استفاده می شود. نوع ارزان تر آن با خمیر چوب و یا الیاف بازیافتی تولید می شود. گرماژ معمول کاغذهای گلاسه  از ۹۰ تا ۳۰۰ گرمی می باشد .

کاغذ کرافت : نوعی کاغذ با رنگ قهوه ای وماتکه با وجود ضعف ساختاری خصوصیت چاپ پذیری خوبی دارند. این نوع کاغذ که از خمیر چوب سولفاته تهیه شده، به رنگ قهوه ای است و نسبتا مقاوم است. از کاغذ کرافت برای بسته بندی و گاهی در کارهای فانتزی متفاوت چون پوستر واستفاده می شود.

کیفیت خوب کاغذ می‌تواند چاپ و رنگ‌های آن را به شکل بهتری نشان دهد، پس مهم است که کاغذ درست را انتخاب کنید، علی‌الخصوص اگر کاتالوگ شما پر از تصویر و عکس است. ما می‌توانیم کاتالوگ را با کاغذهای ۸۰ گرم  تا ۳۵۰ گرم چاپ کنیم که این موضوع به سلیقه و بودجه‌ ی شما بستگی دارد.

 چاپ افست کاتالوگ ، تفاوت چاپ افست کاتالوگ با چاپ دیجیتال کاتالوگ ، چاپ و تیلبغات بهرنگ

مقوا در چاپ کاتالوگ

از مقوا برای جلد کتاب، کاتالوگ و ساخت جعبه و کارتن استفاده می شود. مقوا معمولاً از کاغذ بدون پوشش تهیه می شود و نوع پوشش دار آن هم تولید می شود. وزن مقوا معمولاً از ۱۳۵ گرم شروع میشود و مقوای ضخیم تر را می توان از لمینیت کردن دو تا سه لایه مقوا به یکدیگر تهیه کرد.

ضخامت جلد کتاب با واحد پوینت تعیین می شود که از مقوای با ضخامت ۱۰ پوینت ( ۲۰۰ گرم )  شروع شده و تا ۱۵ و ۱۷ پوینت ( ۳۰۰ گرم ) برای کتاب های سنگین و بزرگ استفاده می شود.

حتی از مقوای ضخیم تر نیز برای مواد بسته بندی و تهیه کتاب بچه ها و یا مقوای جلد در صحافی استفاده می شود

 

چاپ_کاتالوگ_حرفه ای ، طراحی_کاتالوگ ، تعرفه_چاپ_کاتالوگ_ارزان ، چاپ_کاتالوگ_فوری_در_تهران ، گروه_چاپ_و_تبلیغات_بهرنگ

کیفیت کاغذ در چاپ کاتالوگ

مرغوب ترین کاغذها از جنس پنبه و کتان می باشند. در درجه دوم کاغذهای ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذهای ساخته شده از نیشکر قرار دارند.

کاغذ داراری پشت و رو است. روی آن صاف و صیقلی تر بوده و چاپ روی آن مطلوب تر است.

کاغذهای گلاسه از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و معمولاً برای چاپ های نفیس رنگی از نوع براق و یا مات آن استفاده می شود. هرچه کار چاپی دارای رنگ های بیشتری باشد بایستی از کاغذهای گلاسه با گرماژ بالاتر استفاده کرد.

راه و بی راه کاغذ که معمولاً به صورت  LG  یا  SG نمایش داده می شود، یکی از مواردی است که هنگام خرید باید به آن دقت کرد؛ زیرا بی دقتی در این مسئله در هنگام چاپ و بعد از آن ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد.

 

چاپ افست کاتالوگ ، تفاوت چاپ افست کاتالوگ با چاپ دیجیتال کاتالوگ ، کاغذ در چاپ کاتالوگ ،  چاپ و تیلبغات بهرنگ

 ضخامت کاغذ در چاپ کاتالوگ

ضخامت کاغذ را بر اساس میکرون بیان می کنند و با میکرومتر می سنجند . باید دانست که گاهی مواد مصرفی از فشردگی بالایی برخوردارند و این باعث می شود که ضخامت آن ها نسبت به نوع دیگر که تراکم یا فشردگی کمتری دارد، کمتر باشد.

 گرماژ کاغذ کاتالوگ

 معمول است هنگام خرید کاغذ یا مقوا، گرماژ مورد نیاز پرسیده شود. گرم کاغذ بر اساس  ۱۰۰×۱۰۰ سانتیمتر از آن محاسبه می شود مثلاً یک ورق ۱۰۰×۱۰۰ ز مقوای ۲۵۰ گرمی، ۲۵۰ گرم وزن دارد.

نکته لازم برای خرید کاغذ و مقوا برای چاپ کاتالوگ

آگاهی از نوع ماده مصرفی، گرماژ آن، ضخامت، تغییر ابعاد در اثر رطوبت، فشردگی و بافت کاغذ یا مقوا و کمک بسیار زیادی در ارائه زیبایی محصول چاپی خواهد داشت

کتابچه / کاتالوگ برای دسترسی سریع مشتری به فهرست محصولات کارخانه، ایده‌آل است. کتابچه‌ها / کاتالوگ‌ها حتماً می‌توانند موجب افزایش درآمد شما شوند.

چاپ دیجیتال و آفست به صورت تمام‌ رنگی و با کیفیت بالا بر روی انواع مختلف کاغذ و در اندازه‌های متنوع موجود است. همچنین کاتالوگ‌های بین ۸ الی ۹۶ صفحه می‌توانند به شکل ایده‌آل به یکدیگر متصل شوند.

 

چاپ افست کاتالوگ ، تفاوت چاپ افست کاتالوگ با چاپ دیجیتال کاتالوگ ، چاپ و تیلبغات بهرنگ

مزایای گروه چاپ و تیلیغات بهرنگ در طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ

همان‌گونه که پیش‌تر ذکر کردیم، کاتالوگ‌ها برای معرفی محصولات و خدماتتان استفاده می‌شوند، پس باید کیفیت خوبی داشته باشند. به منظور حصول نتیجه‌ی درست، باید یک کمپانی چاپ کاتالوگ را به کار بگیرید تا برای شما محصولی باکیفیت ارائه کند. در این‌جا چند دلیل برای انتخاب کمپانی ما آورده شده است.

قیمت خوب برای چاپ کاتالوگ : خدمات ما قیمتی خوب و شفاف دارند. شما چاپ با کیفیت را با نرخ بسیار پایین دریافت خواهید کرد، بدون این‌ که هیچ‌ گونه اغماضی در زمینه‌ی طراحی، رنگ‌ها، کیفیت کاغذ و پرداخت نهایی شود. ما همچنین سیستم صدور فاکتور شفافی داریم که باعث می‌شود با هزینه‌ها و مخارج مخفی طرف نباشید.

سرعت در طراحی و چاپ کاتالوگ  : ما بسیار در زمینه‌ی تحویل کالا حساس هستیم و حتی سرویس استاندارد تحویل ما نیز زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد. شرکت ما جدیدترین فناوری چاپ را در اختیار دارد تا کاتالوگ‌های شما را طی چند روز چاپ نماید. اما اگر به صورت فوری به کاتالوگ احتیاج دارید، کافی است که در حین ثبت سفارش به ما بگویید. حتماً کار شما را در دسته‌ی فوری قرار داده و در سریع‌ترین زمان به آن رسیدگی خواهیم کرد.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ حرفه ای ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

تبلیغ کسب‌ و کار با استفاده از کاتالوگ‌ های سفارشی

وقتی که آماده‌ی نشان دادن محصولات کمپانی‌ تان شدید، حتماً می‌خواهید تبلیغاتشان را به گونه‌ای انجام دهید که کیفیت بالای کسب‌ و کارتان را نشان دهند.

چاپ کاتالوگ یک روش خوب برای ارائه‌ی محصولات کمپانی است. یک کاتالوگ جذاب و دارای طراحی خوب می‌تواند در فروش محصولات یا خدمات تمامی کسب‌ وکارهای موجود کمک کند. کسب‌ وکارها در تمامی  اندازه‌ها از کاتالوگ در برنامه‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند. کسب‌ وکارهای زیادی برای چاپ کاتالوگ موجود هستند که انواع مختلف خدمات سیاه‌ وسفید تا رنگی را خدمت شما عرضه می‌کنند. همچنین فرایندهای مختلفی برای چاپ کاتالوگ وجود دارد که می‌توان به چاپ آفست، دیجیتال و مبتنی بر وب اشاره نمود.

توزیع کاتالوگ یک روش بسیار موثر برای ارتقای فروش است. گستره‌ای از محصولات و خدمات می‌توانند به شکلی جذاب و موثر با استفاده از کاتالوگ‌های مفید و دارای طراحی خوب ارائه شوند. به منظور دستیابی به بیشترین منفعت ، باید برنامه‌ ریزی دقیقی برای چاپ کاتالوگ داشته باشید و زمان کافی را برای خلق بهترین ابزار ممکن برای بازاریابی بگذارید.

وقتی که آماده‌ی چاپ کاتالوگ می‌شوید، باید زمان لازم را برای ایجاد یک کپی شفاف بگذارید. حتماً کپی خود را مطالعه کرده و صحت اطلاعات را بررسی کنید. حتماً دوست ندارید که هزاران کاتالوگ چاپ کنید و تازه متوجه شوید که نام کسب‌ و کارتان غلط نوشته شده یا اطلاعات تماستان نادرست است. هر زمان که ممکن است، از شخص دیگری که با کسب‌ و کارتان آشنا است بخواهید که کپی شما را کاملاً بخواند و صحت آن را تایید کند.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای | طراحی کاتالوگ | تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان | چاپ کاتالوگ فوری در تهران | گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

طراحی کاتالوگ و قرار دادن اطلاعات

طرحی را انتخاب کنید که تعادل داشته باشد. از گنجاندن مقدار زیادی از اطلاعات و محصولات در یک صفحه‌ی کاتالوگ خودداری کنید. کاتالوگی که تعداد زیادی محصول را در یک صفحه داشته باشد، مشتری را گیج کرده و تصمیم وی مبنی بر مطالعه‌ی کاتالوگ تا انتها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بسیاری از کمپانی‌ها یک طراح را استخدام می‌کنند تا طرح و برنامه‌ی کاتالوگشان را تنظیم کند. چنین طراحانی دارای مهارت و تجربه‌ی لازم برای آماده‌سازی کاتالوگ و چاپ آن هستند. گاهی اوقات کمپانی‌های چاپ کاتالوگ دارای طراحان داخلی هستند که می‌توانند در راستای تولید یک کاتالوگ موثر به شما یاری برسانند.

شما برای ساخت یک کاتالوگ موفق نیاز به هزاران آیتم و محصول ندارید. چاپ کاتالوگ می‌تواند یک مجموعه‌ی چهارصفحه‌ای مختصر تا یک کتاب چند صد صفحه‌ای را شامل شود. حتی کمپانی‌هایی که کمترین محصولات را دارند می‌توانند از کاتالوگ برای ارتقای فروش خود استفاده کنند. گاهی اوقات کاتالوگ‌های کوچک‌تر بهتر از نسخه‌های بزرگ هستند و می‌توانند مشتریان بالقوه را بیشتر تحریک کنند. به‌هرحال جستجو در کاتالوگی که ۱۵۰۰ آیتم دارد می‌تواند برای برخی از افراد خسته‌کننده باشد.

وقتی که مزایا و معایب چاپ کاتالوگ را برای کسب‌ وکار خودتان بررسی کردید، باید احتمال سفارش دوباره‌ی آن را نیز لحاظ کنید. نه‌ تنها می‌توانید به دریافت سفارش‌های اولیه‌ ی فراوان برای دریافت کاتالوگتان امیدوار باشید، بلکه امکان دارد چندین ماه بعد مشتریانتان درخواست دریافت دوباره‌ی کاتالوگ را از سوی شما داشته باشند. همچنین مخاطبان اولیه نیز می‌توانند کاتالوگ شما را به دیگران نشان دهند و بدین‌ترتیب فروش بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای بهرنگ ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

چاپ کاتالوگ با کیفیت بالا و قیمت پایین

بودجه‌ ی چاپ خود را کاهش دهید، بدون این‌ که کیفیت را فدا نمایید.

حتی در عصر دیجیتال نیز، یک کاتالوگ فیزیکی به عنوان لازمه‌ ای برای بسیاری از کسب‌ وکارها محسوب می‌شود. اما افزایش هزینه‌های چاپ باعث شده که این فرایند گران‌ تر از همیشه شود، علی‌الخصوص برای کسب‌ وکارهایی که نیاز به تعداد کمی کاتالوگ دارند. این‌ جاست که ما ارزش خودمان را نشان می‌دهیم.

 

 چاپ افست کاتالوگ ، تفاوت چاپ افست کاتالوگ با چاپ دیجیتال کاتالوگ ، چاپ و تیلبغات بهرنگ

چاپ کاتالوگ بصورت چاپ افست

چاپ کاتالوگ بصورت عمومی و اختصاصی انجام میشود .

 چاپ عمومی بصورتی است که کاتالوگ طراحی شده کنار چند کاتالوگ دیگر در یک فرم چیده میشود و کار بصورت عمومی و کیفیت خوب چاپ می شود . از جمله کاتالوگ ها عمومی میتوان به کاتالوگ تک برگ A4 گلاسه ۳۰۰ گرمی با سلفون مات یا براق اشاره کرد .

چاپ اختصاصی بصورتی است که صفحات کاتالوگ مورد نظر بصورت اختصاصی و در یک فرم چیده می شوئد و بصورت اختصاصی و تکی چاپ می شود . اینکار از لحاط کیفیت در رده بسیار بالایی قرار دارد و ناطره چاپ می توان از نزدیک شاهد چاپ کاتالوگ مزبور باشد .بیشتر شرکت های بزرگ از این مدل چاپ برای کاتالوگ های خوب استقبال میکنند و یک نماینده برای چک کردن کاتالوگ خود به چاپ خانه میفرستند. در چاپ عمومی و اختصاصی حداقل تیراژ ۱۰۰۰ عدد می باشد و قیمت چاپ و صحافی روی این تعداد قیمت گذاری می شود .البته تیراژ بصرفه برای چاپ کاتالوگ ۵۰۰۰ عدد می باشد ولی بیشتر مشتریان از تیراژه ۱۰۰۰ عدد استفاده میکنند .چاپ عمومی و اختصاصی کاتالوگ در تیراژ ۱۰۰۰ عدد با چاپ افست انجام میشود و روال کاری برای انی چاپ بین ۷ الی ۱۰ روز می باشد.

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ بهرنگ ، چاپ فوری کاتالوگ ، تعرفه چاپ دیجیتال در تهران

چاپ دیجیتال کاتالوگ در تیراژ پایین

همیشه یک سری از مشتریان به ما زنگ میزنند و از ما تقاضای چاپ فوری کاتالوگ یا چاپ تعداد کم کاتالوگ میکنند.

برای اینکار، چاپ کاتالوگ بصورت دیجیتال انجام میشود . چاپ دیجیتال کاتالوگ بوسیله پرینترهای لیزری انجام میپذیرد و عملیات صحافی هم با منگنه زن های دستی انجام میپذیرد . و در آخر هم عملیات برش انجام میگیرد. چاپ یک کاتالوگ بصورت دیجیتال ۱ الی ۲ روز کاری زمان میبرد.قیمت یک کاتالوگ که بصورت دیجیتال ساخته میشود در بعضی اوقات ۱۰ برابر یک کاتالوگ هست که با چاپ افست ساخته میشود.

تفاوت بین چاپ دیجیتال کاتالوگ و چاپ افست کاتالوگ در چیست ؟

تفاوت در چاپ دیجیتال کاتالوگ و چاپ افست کاتالوگ را می توان به دو تفوت اساسی گفت : برای کسانی که زمان کافی دارند (بین ۷ الی ۱۰ روز ) و کیفیت کار خیلی برایشان مهم هست  و میخواان بالای ۱۰۰۰ عدد بزنن ۱۰۰% چاپ افست پیشنهاد میشود چون واقعا کیفیت خیلی بالاتر است . مزیت چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست کاتالوگ نیز سریعتر بودن و در تیراژ پایین زدن کاتالوگ می باشد .

قیمت دونه ای کاتالوگ درچاپ دیجیتال، گاهی از قیمت دونه ای کاتالوگ در چاپ افست (در تیراژ ۱۰۰۰ عدد) ،  10 برابر بیشتر است .

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای بهرنگ ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

توضیحات نهایی در مورد کاتالوگ ، طراحی کاتالوگ ، چاپ کاتالوگ و تعرقه چاپ کاتالوگ

شرکت ها در زمان قدیم برای معرفی کالای خود و ویژگی های اون کالا مشخصات را روی یک کاغذ مینوشتند و به مشتری میدادند و برای تبلیغ کالای خود حتما میبایست مشتری به دفتر شرکت مراجعه میکرد یا فروشنده به دفتر مشتری میرفت و در مورد قیمت کالا برای مشتری توضیح میداد.

اما امروزه وقتی شرکتی کالایی را تولید میکند برای نشان دادن مشخصات اون کالا از چاپ کاتالوگ تک صفحه ای یا چند برگی استفاده میکند.با این کار بجای فروشنده در خیلی از مواقع اون کاتالوگ حرفه ای جوابگوی سوالات مشتریان خواهد بود.

مشتریان میتوانند کاتالوگ اون کالا را به خانه یا شرکت خود برده و راحت و در زمانی که دوست دارند اونو مطالعه کنند. این کار میتونه رو تصمیم گیری و انتخابشون خیلی تاثیر بزاره و فرداها اون کاتالوگ هر چقدر جامع تر و کامل تر باشه میتونه دست به دست بچرخه و بتونه تبلیغ کالای مورد نظر رو انجام بده.

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ دفترچه ای است که شرکت ها و موسسات و کارخانه ها و تولیدکنندگان محصول یا کالا برای معرفی کالا یا خدمات خود در اختیار مشتریان بالقوی خود قرار میدهند.

از خصوصیات و مزیت های بارز چاپ کاتالوگ معرفی کامل خدمات و محصولات برای بهتر دیده شدن و کمک و آموزش مشتریان برای گرفتن تصمیم درست در جهت رفع نیازها می باشد

 

 

کاربرد کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ و بروشور فرق چیست؟

کاتالوگ ها بیشتر برای معرفی کالا و خدمات برای رفع نیاز مشتریان ، با آموزش و شناخت از کالا و خدمات بدست می اید.

از دیگر کارایی کاتالوگ و فرق آن با بروشور این است که چون از تعداد صفحات بیشتری تشکیل شده می توان آن را به عنوان یک کتابچه کامل برای معرفی کالا استفاده کرد .عکس های بیشتری از کالا و محصول درون آن قرار داد و توضیحات بیشتری از محصول در ان قرا میگیرد.

از دیگر مزیت هایی که کاتالوگ ها رو از بروشورها جدا میکند بالاتر بودن تعداد صفحات و بخاطره همین شرایط توضیحات بشتر در مورد محصولات و جلد دا  بودن کاتالوگ ها که باعث مقاومت و ماندگاری بیشترآن ها میشود ، می باشد.

بروشور اغلب برای معرفی مختصر شرکت و خدمات آن مورد استفاده قرار میگیرد و کاتالوگ ها برای معرفی دقیق و ویژگی هر محصول و خدمت در صفحات بیشتر با صحافی و بصورت کتابچه طراحی و ساخته می وشند .

 

چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

برای طراحی صفحات داخلی کاتالوگ باید چند صفحه در نظر گرفته شود؟

اندازه های متداول کاتالوگ ها چه اندازه هایی هستند؟

چاپ کاتالوگ به چه شکل انجام میشود؟

برای محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ و طراحی صفحات کاتالوگ باید به صورت فرم کار را حساب کنید به این صورت که هر فرم تشکیل شده از ۴ صفحه و شما باید باید تعداد صفحات کاتالوگ را روی ضریب ۴ ببندید .

به عنوان مثال شما اگر یک برگه A4 یا A5 ر ا از وسط تا کنید به شما ۴ صفحه میدهد اگر هنوز در محاسبه تعداد صفحات مشکل دارید وقتی برگه را تا زدید بصورت کتابی شماره صفحه بزنید تا دقیق بتوانید به موضوع پی ببرید .

حالا شما میدوینید که اگر کارتون یک برگ به شما ۴ صفحه میدهد و شما برای داشتن ۸ صفحه A5 نیاز به ۲ برگ A4 دارید البته محاسبه این که کاتالوگتون چند برگ یا چند فرم دارد وطیفه شما نیست و شما فقط به مجری میگویید کاتالوگتون چند صفحه دارید وطیفه محاسبه چند برگ یا چند فرم به عهده مجری کار هست .

در کاتالوگ ها برای تعداد صفحات پایین مثل ۴ و ۸ صفحه اغلب همه برگه ها را از یک گراماژ انتخاب میکنند مثلا میگیویند صفحات جلد و داخلی همه ۲۵۰ گرمی یا ۳۰۰ گرمی باشد و اگر صفحه جلد رو سلفون بکشند صفحه داخلی رو هم همینکارو انجام میدهند. البته این سلفون کشی جلد بیشتر به این دلیل هست که موفع تا کردن کاغذ ترک میخورد و این سلفون باعث جلوگیری از ترک خوردن کار میشود .

البته سلفون کشی کاغذ های کاتالوگ به زیباتر شدن کاتالوگ هم کمک میکند و در بعضی مواقع با سلفون براق میتوان کار رو روشن تر و درخشنده تر کرد و با سلفون مات میتوان رنگ های روشن را تیره تر جلوه داد .

در تعداد صفحات بالای کاتالوگ فقط برگه جلد را ضخیم تر میگیرند به خاطر مقاومت بالای کاتالوگ، برگه جلد آن را سلفون میزنند که شکستگی کاغذ در موقع تازدن و صحافی به چشم نیاید .

اندازه های متداول در طراحی و چاپ کاتالوگ ها بدون در نظرگرفتن قیمت چاپ کاتالوگ اندازه های A5 و A5 و ۱۹×19 و ۲۹٫۷× 63  سانتی متر و …. میباشد.

 

 

چاپ کاتالوگ

پس از مرحله طراحی و تایید توسط مشتری ، طرح مورد نطر به لیتوگرافی رفته و عملیات فرم بندی طرح ها انجام میشود . به این صورت که دو صفحه کنار هم در کنار هم قرار میگیرند و بقیه صفحات هم به همین منوال فرم بندی می شوند.

پس از مرحله فرم بندی مرحله تهیه زینک می باشد . که از هر فرم در کار های چهار رنگ چهار زینک سایان ، مژنتا و یلو و بلک تهیه میشود.  

در کار های تک رنگ نسبت به رنگ مورد نطر یک زینک گرفته میشود.
در کارهای پنج رنگ یا ۶ رنگ و … نسبت به تعداد رنگ زینک های اضافی گرفته می شود. در بیشتر مواقع رنگ های پنجم رنگ نقره ای یا طلایی هستند.

برای چاپ رنگ پنجم حتما باید از چاپ خانه ای استفاده شود که به دستگاه چاپ پنج رنگ مجهز باشد .

پس از تهیه زینک ، زینک های مورد نطر به چاپخانه برده میشوند و روی دستگاه بسته می شوند . قبل از این کار باید کاغذ ها نسبت به اندازه فرم چاپی بریده شده و اماده شوند .

ناظر چاپ وظیفه چک کردن رنگ ها و طرح ها در موقع چاپ را دارد.

پس از چاپ باید کاغذ ها خشک شده و پس از مرحله سلفون کشی و صحافی انجام میپذیرد.

از جمله سوالاتی که مشتریان در ذهن دارند و همیشه به دنبال پیدا کردن جواب برای ان هستند اینکه بهترین چاپخانه چاپ کاتالوگ کجاست ؟

یا ما میخواید طرحی که تو مانیتور میبیینیم با طرح توی چاپ متفاوت نباشه ؟

 

و چقدر تو کارش تخصص دارد و آیا میتونید خودتون یا نمایندتون بیاد چاپخانه و کیفیت رو از نزدیک ببیند یا خیر . اینها همشون سوالاتی هست که ما پیشنهاد میکنیم برای رسیدن به جوابش حتما برید به اون چاپ خانه، نمونه کارهاشو از نزدیک ببینید ، ببینید با چه شرکت هایی کار کرده اند   از کجا باید بفهمیم بهترین کیفیت و بهترین قیمت برای چاپ کاتالوگ چقدر است اینکه بهترین چاپ خانه برای کاتالوگ کجاست و

مطمئنا با اینکار حتما به جواب سوال خود میرسید .

 

سلفون کشی کاتالوگ ، طراحی کاتالوگ ، سلفون مات یا براق کاتالوگ ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

انواع پوشش ها در کاتالوگ

هنگامی که از کاغذ با مقوای گلاسه برای چاپ استفاده می شود. برای محافطت بیشتر از سطح چاپ، پوششی برای آن در نطر گرفته می شود.روش های متفاوتی برای پوشش چاپ وجود دارد که به سه دسته کلی تقسیم می شوند:سیلک ، لترپرس،افست.

 

انواع پوشش در  چاپ کاتالوگ

سلفون کشی در چاپ کاتالوگ به چه منظور انجام میشود ؟

سلفون مات کاتالوگ بهتر است یا سلفون براق؟

بخش دیگر از انواع متداول پوشش بکار گرفته شده،نمونه ای است که سلفون نام دارد و خود مستقیلا توسط دستگاه مخصوص این کار انجام می گیرد.در این روش لایه ای از پوشش نازک پلاستیک روی سطح کار چسبانده می شود و انواع متفاوتی نطیر مات یا براق و … دارد.در این شیوه سلفون رول به کمک دستگاهی به وسیله جسب روی سطح کاغذ یا مقوا چسبانده می شود.البته دستگاه های مورد استفاده در این بخش با تنوع نیمه ماشینی تا ماشینی وجود داشته و دونوع حرارتی و ساده دارد.در مدل حرارتی ،سلفون به واسطه حرارت نشست بهتری روی سطح چاپی دارد.مزیت خوب سلفون نسبت به یووی ، استحکامی است که به سطح چاپی می دهد و در ضمن احتمال ترک خوردن را از بین می برد.

وقتی برگه ها تا میشوند در محلی که کاغذ تا میشود اگر سلفون وجود نداشته باشد برگه ترک میخورد و این ترک خوردگی در مقواهای با گراماژ بالاتر بیشتر دیده می شود به همین دلیل رو این برگه ها سلفون میکشند که این ترکیدگی روی برگه رویی دیده نشود.

در بیشتر کاتالوگ ها برگه جلد گراماژ بالاتری نسبت به برگه های داخلی دارد .بدلیل استحکام بیشتر و زیبایی کار عملیات سلفون کشی انجام میشود.

سلفون به دو صورت مات و براق می باشد که سلفون براق را بیشتر برای کارهایی با طراحی تیره و سلفون مات ر ا برای رنگ ها روشن استفاده میکنند. البته استفاده از سلفون مات یا براق در بیشتر مواقع سلیقه ای هستند .

 

یووی برجسته کاتالوگ به چه منظور است ؟

UV موضعی کاتالوگ به چه منطور استفاده می شود؟

پوششی UV ، برجسته و کاملا مشخص است.این نوع چاپ به همان شیوه سیلک اسکرین انجام می شود و نوع مواد مصرفی ، کار را مات یا براق می کند.معمولا ترکیب هر دو UV مات یا براق را برای مشخص کردن قسمت های مختلف یک کار چاپی به کار می گیرند.کائه مصرفی در این نوع پوشش به روش ماوراء بنفش خشک می شود و دلیل نام گذاری آن نیز به همین خاطر است.

قشر پوشش در این شیوه بیشتر از افست و لتر پرس است. پس از چاپ رنگ مخصوص و جذب پودر در محل چاپ شده و گذر از اشعه و حرارت یووی ، سطح چاپی برجسته و متمایز از سایر نقاط می شود.هر چند در اینجا این روش به عنوان پوشش تزئینی مطرح شده است و این شیوه به عنوان تکنیک مستقل چاپی قابل بحث است که ویژگی منحصر به فرد آن برجستگی سطوح رنگ های چاپ شده است.

 

ورنی چیست و چه کاربردی در چاپ کاتالوگ ها دارد؟

ورنی ها به دو بخش کلی تقسیم می شوند:

ورنی گرم: ورنی گرم را به همان شیوه سیلک اسکرین بر روی مواد چاپ می کنند. به دلیل وجود مواد نفتی در ماده ورنی گرم، معمولا کاتالوگ یا بروشورهایی که با پوشش ورنی گرم چاپ شده اند بوی ناامطبوعی اط خود ساطع می نمایند.امروزه اسانس های خشبو کننده به ورنی گرم افزوده می شود.

ورنی سرد:ورنی سرد یا ورنی چاپ را با ماشین افست چاپ می کنند و تنها پوششی برای تثبیت رنگ است و تقریبا هیچگونه جلا و درخشندگی ندارد.

 

صحافی منگنه کاتالوگ ، صحافی چسب گرم کاتالوگ ، طراحی و چاپ کاتالوگ ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

صحافی کاتالوگ به چه صورت انجام میشود؟

صحافی کاتالوگ بوسیله منگنه لوپ و ساده را توضیح دهید ؟

صحافی کاتالوگ پس از طراحی و چاپ کاتالوگ و سلفون کشی انجام میشود. بصورتی که فرم های کاتالوگ چاپ شده تا میشوند و فرم ها  داخل هم قرار گرفته و به هم به صورت منگنه ساده و لوپ صحافی مبشوند .

فرق منگنه ساده و منگنه لوپ به زیبایی کار بر میگردد به این صورت که منگنه لوپ حالت برجستگی در پشت کاتالوگ ایجاد میکند و در بعضی مواقع بر زیبایی کار کاتالوگ میفزاید .

 

صحافی کاتالوگ با چسب گرم

نوع دیگری از صحافی کاتالوگ ،صحافی بوسیله چسب گرم می باشد که برای کاتالوگ های با تعداد صفحات بالا کاربرد دارد .

صحافی چسب گرم کاتالوگ به این علت انجام می شود که در کاتالوگ های با تعداد صفحات بالا منگنه تحمل نگه داشتن برگه ها را ندارد و باید از چسب گرم استفاده شود .

کیفیت چسب گرم از منگنه بالاتر است ولی از لحاظ قیمتی هم کار چاپ کاتالوگ با چسب گرم قیمت بیشتری پیدا میکند.

 

 

 

 

پیشنهاد آخر ( بسیار مهم )

بعضی شرکت ها و موسسات برای طراحی و چاپ کاتالوگ خود از چند چاپخانه و دفتر تبلیغاتی استعلام قیمت گرفته و در نهایت کمترین قیمت رو برای انجام کار خود انتخاب میکنند

این شرکت ها پس از ملاحظه کیفت طراحی و چاپ کاتالوگ خود متوجه اشتباه خود میشوند .

همیشه کمترین قیمت ملاکی برای انتخاب مجری کار نباید باشد و ملاک های بسیار مهم تری وجود دارند.

 چاپ کاتالوگ حرفه ای ، طراحی کاتالوگ ، تعرفه چاپ کاتالوگ ارزان ، چاپ کاتالوگ فوری در تهران ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

در زیر به چند مورد از این ملاک هایی که باید موقع انتخاب مجری مورد لحاط قرار داد اشاره میکنم :

همیشه سعی کنید نمونه کار اون شرکت یا چاپخانه را از نزدیک مشاهده بفرمایید یا یک نماینده از شرکت خود برای دیدن نمونه کار و اشنایی بیشتر با پرسنلی که قرار است کار شما را انجام دهند بفرستید

 پس از دیدن نمونه کارهای آن شرکت یا چاپخانه و مطمئن شدن از کیفیت کار خود و متخصص بودن پرسنل آن چاپخانه بعد قیمت رو ملاک برای انتخاب مجری کار خود قرار دهید .

در کار چاپ به هر ۴ صفحه A4 که در کنار هم قرار میگیرند یک فرم گفته می شود . برای محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ نسبت به تعداد صفحات کاتالوگ تعداد فرم های هم تغییر میکند . 

قیمت چاپ هر فرم در هر چاپخانه با چاپخانه دیگر متفاوت هست .

این قیمت در چاپخانه هایی که قیمت پایین را بیشتر لحاظ میکنند و از دستگاه های قدیمی تر بهره میبرند  از ۷۰ الی ۸۰ هزار تومان شروع میشود و در چاپخانه های با دستگاه های بروزتر و کیفیت بالاتر تا فرمی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان هم پایان می یابد.

این که شما کدام چاپخانه با کدام قیمت و کیفیت را انتخاب کنید تصمیم با شماست …

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *