طراحی و تولید بروشور و کاتالوگ

بازار رو به رشد فناوری های دیجیتال در بسته بندی
بازار رو به رشد فناوری های دیجیتال در بسته بندی
۱۳۹۶-۰۹-۰۶
سیر تحولی ارائه خدمات همگام با رشد چاپ دیجیتال
سیر تحولی ارائه خدمات همگام با رشد چاپ دیجیتال
۱۳۹۶-۰۹-۱۳
Show all

طراحی و تولید بروشور و کاتالوگ

طراحی و تولید بروشور و کاتالوگ

طراحی و تولید بروشور و کاتالوگ

بروشور ها و کاتالوگ ها ابزارهای ارتباطی بازاریابی است که در مورد برند Brand  ( نام، اصطلاح، نشان یا طرح که محصولات و خدمات را از دیگر نشان ها متمایز می کند) مورد نظر اطلاعات لازم را می دهند.

در بروشور و کاتالوگ نوعی راهنمایی در انتخاب صحیح یا آشنایی بیشتر با فضای آنها دارد.

بروشور و کاتالوگ در تولیدات چاپی نقش مهمی در انتقال اطلاعات و ایجاد ذهنیت هدفمند محصول مورد نظر دارد که بسته به نوع پیام به شکل یا فرم خود می رسد. منظور از شکل کلی قطع، تعداد صفحات، کیفیت کاغذ، کیفیت و سبک عکاسی، اصول طراحی گرافیک، سبک و لحن متن تبلیغاتی است.

خریداران از خواندن بروشور و کاتالوگ می توانند به اطلاعات مورد نیاز و دلخواه اشراف پیدا کنند.

برای تولید کنندگان رنگ، موسسات مد، طراحان جواهر و طراحان دکوراسیون، رسانه های چاپی تاثیر گذار است و به شیوه واقع بینانه از نظر رنگ، جنس، طرح و بافت محصولاتشان معرفی می گردد.

اوراق چاپ شده حاوی اطلاعات مکتوب است که با دقت مشروح به خدمات ارائه شده می پردازد. از ریق بروشور برای آنکه فروش بیشتر داشته باشیم ارزش برند را در نظر می گیریم و در مرحله اول بر تاثیر گذاری برند توجه داشته باشیم.

از نحوه ارائه محتویات بروشور و کاتالوگ می توانیم به نوع محصول اشراف پیدا کنیم . در کاتالوگ محصولات، تصاویر کاملا رئالیسیتی و واقع نما با جزییات کامل و بدون تصویر ذهنی از برند به نمایش در می آید.

در بروشور مانند ویترین مغازه عمل می شود و باید به همان نسبت جذاب جلوه کند. تمامی امکانات محصول نوشته شود و اطلاعات ارزش های برند را به مشتریان ارائه دهیم.

در چاپ بروشور و چاپ کاتالوگ به اطلاعاتی چون قیمت محصول، نمایش دقیق رنگ ها و جزییات طراحی در مورد کالای مورد نظر یا خدمات نیاز است.

منبع : ماهنامه چاپخانه

محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی

کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت |
متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی |
مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *