بسته بندی فیزیکی در قلمرو دیجیتال
بسته بندی فیزیکی در قلمرو دیجیتال Physical packaging in the digital domain
۱۳۹۶-۱۰-۱۰
چاپ کتاب چگونه انجام می شود؟
چاپ کتاب چگونه انجام می شود How to print a book
۱۳۹۶-۱۰-۱۵
Show all

دستگاه چاپ دیجیتال DURST Tau 330

دستگاه چاپ دیجیتال DURST Tau 330

دستگاه چاپ دیجیتال DURST Tau 330

دستگاه چاپ دیجیتال Tau 330  توسط کمپانی ایتالیایی DURST تولید می شود. کمپانی DURST خطی بنام تائو (Tau) دارد. این دستگاه مخصوص چاپ لیبل برای تیراژ های پایین تا ۱۰۰ هزار لیبل می باشند. دستگاه چاپ دیجیتال DURST قابلیت این را دارد که هم زمان با چاپ، بارکد و شماره زنی را نیز برای توالی های دلخواه انجام دهد . بنابراین در هنگام چاپ نیازی به جداکردن رول و شماره زنی یا بارکدزنی بر روی دستگاه دیگر وجود دارند. دستگاه چاپ دیجیتال DURST  می تواند هر نوع بارکدی را چاپ کند. علاوه بر این موارد این دستگاه قدرت چاپ بر روی پشت کار چاپی را نیز دارد.

دستگاه چاپ تاتو بسته به درخواست مشتری، قابلیت ارائه در عرض مختلف ۲۱ و ۳۳ سانتی متر را دارد. تکنولوژی چاپ این دستگاه چاپ دیجیتال یووی بوده و از مرکب های اینجکت یووی برای چاپ استفاده می کند. در این دستگاه به دلیل اینکه سطح چاپی با هدها هیچ گونه تماسی ندارد، هر نوع ضخامتی از متریال چاپی ( کاغذ یا فیلم) را تا جایی که قابلیت رول شدن داشته باشد، می توان رول کرده و عملیات چاپ را روی آن انجام داد.

به توصیه شرکت تولید کننده ، این دستگاه تا تیراژ ۱۰۰ هزار عدد قابلیت چاپ دیجیتال را دارد. در تیراژهای بالاتر از ۱۰۰ هزار عدد به دلیل گران تر شدن مرکب، از نظر صرفه اقتصادی بهتر است کار را با دستگاه های چاپ Conventional، چاپ کرد، اما مزیت آن این است که چون دیگر نیازی به کلیشه وجود ندارد، می توان چند طرح مختلف را کنار هم چیده و پشت سر هم چاپ کرد. همچنین اولین چاپ انجام شده چاپ دلخواه مشتری بوده و قابلیت ارائه به مشتری را دارد. با اهمیت ترین نتیجه حاصل از این مزایا کاهش قابل ملاحظه میزان ظایعات چاپی است. زیرا علاوه بر این موارد اشاره شده به دلیل آنکه طول ماشین کوتاه بوده و نوع قرار گرفتن rewinder و unwinder  به گونه ای است که میزان مسافتی که رول باز می شود تا بتواند دور دستگاه چرخیده و جمع شود، خیلی کوتاه است، مقدار ضایعات به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

بنابراین خط تائو علاوه بر عدم نیاز به اپراتور جهت تنظیم دستگاه و یا کنترل کار چاپی ، با فراهم کردن جریان کاری کاملا دیجیتال و عدم نیاز به کلیشه باعث کاهش ضایعات و تضمین بهره وری بالا می شود.

از دیگر مزایای این دستگاه می توان به نرم افزار همراه این دستگاه اشاره کرد. این نرم افزار به گونه ای است که اگر کسی علاقه مند باشد، می تواند یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده تا مشتریان بتواند طرح هایشان را به صورت آنلاین ارائه کرده و به چاپخانه بفرستند. تنها کاری که چاپخانه باید انجام دهد این است که طرح ها را دریافت کرده و اگر نیاز به اصلاح بود، آن ها را اصلاح کرده و به صورت اتوماتیک برای دستگاه چاپ ارسال کند. در این حالت مشتریان نیز قادر به پیگیری مراحل کاری خود خواهند بود.

مزیت اضافه کردن لیزر دایکات به خط چاپی یکی دیگر از مزایای این دستگاه است، به گونه ای که دیگر نیازی به صرف زمان و تهیه دای در کار دیجیتال وجود دارند بلکه لیزر، طرحی که مشتری می خواهد را به دستگاه معرفی و همان موقع کار چاپی را برش زده و تحویل مشتری می دهد.

اشاره به این نکته ضروری است که مرکب های اینکجت مخصوص این دستگاه که خود شرکت سازنده به خریدار تحویل می دهد، به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر براق بودن، مقاومت بسیار بالایی در برابر نور ، سایش، مواد شمیایی و مواد شوینده داشته و بنابراین به ورنی زدن یا لمینیت کردن ندارند.

یکی از نکات قابل توجه در استفاده از این دستگاه این است که هر اندازه این دستگاه بیشتر کار کند، استهلاک آن کم تر است . به عبارت دیگربه همه خریداران توصیه می شود برای جلوگیری از استهلاک سریع دستگاه، تا حد امکان دستگاه به صورت ۲۴ ساعته کار کند.

چاپ سریع و چاپ در تیراژ پایین، از دیگر مزایای این دستگاه است. بنابراین مشتری می تواند هر هفته کار چاپی خود را سفارش داده و از هزینه های انبارداری خود بکاهد. همچنین به دلیل عدم نیاز به کلیشه در صورت تغییر طرح، نیازی به پرداخت هزینه اضافی توسط مشتری بابت تغییر طرح وجود ندارد.

 

دستگاه چاپ دیجیتال DURST Tau 330
  • دستگاه چاپ دیجیتال DURST Tau 330
4.0

خلاصه

دستگاه چاپ دیجیتال Tau 330 توسط کمپانی ایتالیایی DURST تولید می شود. کمپانی DURST خطی بنام تائو (Tau) دارد. این دستگاه مخصوص چاپ لیبل برای تیراژ های پایین تا 100 هزار لیبل می باشند. دستگاه چاپ دیجیتال DURST قابلیت این را دارد که هم زمان با چاپ، بارکد و شماره زنی را نیز برای توالی های دلخواه انجام دهد . بنابراین در هنگام چاپ نیازی به جداکردن رول و شماره زنی یا بارکدزنی بر روی دستگاه دیگر وجود دارند. دستگاه چاپ دیجیتال DURST می تواند هر نوع بارکدی را چاپ کند. علاوه بر این موارد این دستگاه قدرت چاپ بر روی پشت کار چاپی را نیز دارد.

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)
محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی

کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت |
متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی |
مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال