نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی

چاپ روی قوطی Printing on cans
چاپ روی قوطی های فلزی
۱۳۹۶-۰۵-۱۶
چاپ جعبه متالایز
نقش رنگ در بسته بندی و فروش
۱۳۹۶-۰۵-۱۶
Show all

نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی

طراحی و چاپ جعبه و کارتن ، جعبه سازی ، کارتن سازی ، بسته بندی مواد غذایی ، گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ

نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی

در این بخش ، پس از ارائه تصاویر مربوطه به بسته بندی کالاهای مختلف ، و نمایش جزییات شاخص موجود بر روی برخی از آنها ، به بیان توضیحات مربوطه پرداخته می شود . این توضیحات ، در بردارنده ی مطالبی پیرامون شیوه چاپ انها و نوع مواد بکار رفته در تولید بسته بندی می باشد. در برخی تصاویر ، ضمن نمایش شمایی کلی از بسته بندی محصول ، نماهایی از جزئیات بصری چاپ شده موجود بر رو وجوه مختلف آن ارایه میگردد.

بیشتر بخوانید : نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی

در این بخش نخست ، به ارایه سه نمونه بسته بندی آبمیوه پرداخته می شود که هر چند از لحاظ ظاهری , مشابه یکدیگرند ، لیکن با سه شیوه متفاوت چاپ افستچاپ ,  گراوور و چاپ فلکسوگرافی چاپ گردیده اند. .وجه مشترک این سه نمونه در جنس بدنه است. پس از ان بررسی سایز نمونه ها مد نظر قرار میگیرد.

شیوه چاپ افست ،از جمله روش هایی است که می تواند در چاپ این نوع بسته بندی چند لایه  ، مورد استفاده قرار گیرد که علاوه بر فراهم اوردن کیفیت قابل قبول و قابلیت های مختلف و متداول موجود در این شیوه , به امکانات و محدودیت های ان نیز باید در بخش طراحی گرافیک و پیش از چاپ بسته بندی  توجه گردد

به طور کلی شیوه افست را میتوان به عنوان روشی مطرح نمود که قیمت و زمان لازم جهت تهیه پلیت ها در این شیوه ،چندان زیاد نبوده و از لحاظ تیراژدهی نهایی نیز ،برای چاپ مقادیر نسبتا انبوه ، مناسب است.

نکته قابل توجه در این نمونه , مکانیزم دروش پیچی موجود بر روی ان است. این درپوش پیچی که از چهار قطعه مجزا تشکیل گردیده است , دو عملکرد متفاوت را تواما انجام می دهد: پیچیدن و سوراخ کردن، سه قطعه از این مکانیزم ، مشابه سایر نمونه های درپوش های پیچی هستند ، بدین صورت که یک قطعه لوله ای شکل ، بر روی بدنه ظرف ، متصل شده و در پوش ضمن حرکت چرخشی  بر روی رزوه ها و حرکت به سمت پایین ، نهایتا با مماس شدن مسیری حلقوی از بالاترین سطح داخلی آن بر روی ضخامت دهانه بالایی قسمت لوله ای شکل متصل به بدنه ،عمل آب بندی را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید : عوامل تاثیرگذار در طرح یک کارتن

نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی
  • نمونه های مختلف بسته بندی از منظر چاپ و مواد شناسی
5.0
محمد فیض آبادی فراهانی
محمد فیض آبادی فراهانی
کارشناس در زمینه طراحی گرافیک و چاپ با 10 سال سابقه فعالیت | متخصص و مشاور در زمینه تبلیغات کاغذی و اینترنتی | مشاور در زمینه طراحی سایت و سئو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *